امروز: سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۳۹۷ - Tuesday, 22 May , 2018
کد خبر: 45858

آموزه های زندگی برای کارآفرینان

جیم بران، در پرفروش ترین کتاب خود با عنوان «کوتاه قد بزرگمرد» که برنده جایزه نیز شد، به بینشهای بزرگی اشاره میکند که درسهای مهمی برای کارآفرینان محسوب میشود. ...

جیم در این کتاب به جمع‌بندی این عوامل پرداخته است.

در اینجا به برخی از این آموزه‌ها اشاره می‌کنیم:

1- هیچ چیز محال نیست.

به عنوان یک کارآفرین، شما در حال گذر از موقعیت‌هایی هستید که به نظر غیرقابل عبور می‌رسند. شما با غلبه بر این موقعیت‌ها به جامعه و پیشرفت آنها کمک خواهید کرد.

 

2– برای خودتان وقت بگذارید.

همیشه برای خودتان زمانی بگذارید تا بر آنچه که واقعاً در زندگی‌تان مهم است تامل کنید و اولویت‌های مناسب خود را تنظیم کنید.

 

3- هیچ گاه از بهبود خودتان دست نکشید

شما هرگز نمی‌توانید به کمال برسید، اما همیشه می‌توانید بهتر شوید.

 

4- سختکوشی هیچ جایگزینی ندارد

ما همیشه در انتظار هستیم که ببینیم در آینده چه اتفاقی می‌افتد. هيچکس بدون کار و تلاش به موفقيت دسترسي پيدا نمي‌کند. ممکن است باور داشته باشيم که اگر هر فردي بتواند زمينه استعداد طبيعي خود را پيدا کند از همان روز اول تولد ماهر خواهد بود اما اين اتفاق صورت نمي گيرد و نمي توان بدون داشتن تجربه يا تمرين عملکرد فوق العاده اي را مشاهده کرد.

 

5- همیشه به گذشته توجه داشته باشید

مهم نیست که چقدر پرمشغله و پراسترس هستید. همه چیز می‌توانند بدتر باشد و اگر جامعه اطراف شما آن را خوب انجام ندهد، کسب و کار شما نیز نمی‌تواند عملکرد خوبی داشته باشد. هیچ یک از ما، سفری واحد نداریم و باید سعی کنیم و جهان را به جای بهتری برای خود تبدیل کنیم. وقتی که یک کارآفرین هستید، جنبه جامعی مشتمل بر جامعه‌ای که در آن کار می‌کنید پیش روی شما خواهد بود. اگر فقط به فکر افزایش فروشتان هستید، خود را در مسیری بسیار منزوی قرار داده‌اید.

 

6- راهی برای تعامل با دیگران بیابید

در واقع شما نیاز دارید که بدانید چگونه با دیگران ارتباط برقرار کرده و کار کنید، این موضوع زمانی که کارآفرین هستید اهمیت بیشتری می‌یابد.

به عنوان یک کارآفرین، همیشه به همه ملاقات‌ها از لنز معاملاتی نگاه نکنید. برخی از ارزشمندترین افرادی که ملاقات می‌کنیم آنهایی هستند که هرگز با آنها کسب و کاری نداشته‌ایم، زیرا آنها افرادی خردمند، با معلومات و با تجربه هستند. فقط کافی است که در ملاقات با آنها چشم خود را برای دیدن فرصت‌ها باز کنید.

ترجمه: دريك آنلاين

اخبار مرتبط
 
   
 
دیدگاه
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

رها تق چهارشنبه , ۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۵

اين آموزه ها خيلي مهم هستند. من چيزهايي شبيه اينا رو بكار بستم و خيلي خوب بود.

سامانه جستجوی فرصت های کارآموزی(

آخرین مطالب
مدیسه  

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

گروه اقتصادی درسا صنعت تهران(

 

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

ماهنامه دنیای الکترونیک (نسخه فارسی IEEE SPECTRUM(