امروز: پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۳۹۷ - Thursday, 19 July , 2018
کد خبر: 89601

آنچه یک استارتاپ باید درباره تیم سازی بداند

یکی از مهم­ترین عوامل موفقیت هر استارت آپ، تیمی قوی و با انگیزه است. هزاران ایده خوب با پتانسیل درآمدزایی بالا به نتیجه نخواهند رسید، مگر به کمک افرادی که برای رشد و بارورشدن آن تلاش کنند. شروع یک استارت آپ به صورت یکنفره و یا با ترکیب تیمی نامناسب ه ...

 

  • داشتن چشم ­انداز مشترک. هنگامی که اعضای یک تیم چشم ­اندازهای متفاوتی برای استارت آپ خود متصور می ­شوند، اختلاف نظرات شدیدی میان آنها رخ خواهد داد و استارت­ آپ را از مسیر خود منحرف خواهد ساخت. مدیر تیم باید بتواند افرادی را انتخاب کند که اهداف مشترک یا نزدیک به هم داشته باشند. حتی بعد از انتخاب افراد مناسب، ارزش­ هایی که در استارت­ آپ خود به دنبال آن هستید و چشم ­انداز استارت آپ را برای همه اعضا نهادینه کنید و فراموش نکنید که این مهم، باعث حفظ انسجام تیم شما خواهد شد.
  • ترکیب تیمی مناسب. به این فکر کنید که استارت ­آپ شما به چه نیروهایی برای موفقیت و پیشرفت احتیاج دارد. آنها را گرد هم آورید. گاهی بعضی از استارت­ آپ ­ها به اشتباه تصور می­ کنند که به ازای هر نقش باید یک نفر را در تیم خود داشته­ باشند، درصورتی که هر نفر می­ تواند ایفاکننده چندین نقش در یک تیم باشد. به عنوان مثال یک فرد می­تواند طراح سایت و مدیر خوبی باشد و هم در بخش فنی و هم در بخش مدیریتی فعالیت کند.
  • تعداد اعضا. تیم های استارت­ آپی معمولا تعداد اعضای بالایی ندارند. تعداد افراد زیادی را در تیم خود گردهم نیاورید، زیرا کنترل آنها دشوار می­شود.
  • اختلاف نظر. آیا بهتر است اعضای تیم شخصیت ­های متفاوتی داشته باشند یا تا حد ممکن شخصیت ­هایی نزدیک به هم؟ مسلما وجود افرادی متفاوت در یک تیم با نقطه نظرات متفاوت بهتر است، زیرا مکمل یکدیگر بوده و قادر خواهند بود استارت ­آپ خود را از چندین جنبه­ بررسی کنند. این موقعیت را متصور شوید که تمام افراد تیم خوش ­بین هستند و کسی جنبه شکست استارت ­آپ را ندیده و عوامل شکست را به خوبی بررسی نمی­ کند. وجود فردی منتقد در این تیم، تعادل آن را حفظ کرده و تیم را به چالش خواهد کشید.
  • هم­ تیمی شدن با دوستان. اگر با دوستان خود تیمی استارت­ آپی تشکیل می­ دهید، آگاه باشید که کار و روابط دوستانه از یکدیگر جدا هستند. بنابراین لازم است تعاملات کاری تان جدی باشد و رو دربایستی را کنار بگذارید.
  • بحث مالی. بحث ­های مالی همیشه نقاط بحرانی و حساس در یک استارت­ آپ بوده­ است. چه بسیار استارت­ آپ ­هایی با ایده­ های عالی و تیم هایی توانمند که به دلیل عدم شفافیت در مسائلی همچون سهام و نحوه پرداخت حق ­الزحمه، از هم ­پاشیده و به کلی از عرصه استارت­ آپی محو شدند. از همان ابتدا سهام میان خود، درصد مشارکت اعضا در فعالیت­ های استارت­ آپ و به طور کلی نحوه همکاری میان خود را تعیین کنید و سنگ­ هایتان را وا بکنید!

 

اخبار مرتبط
 
   

دوره آموزشی کامفار- دوره آموزشی طرح توجیهی- دوره آموزشی ارزیابی طرح توجیهی

 

تهیه طرح توجیهی آنلاین- طرح توجیهی- طرح توجیهی آنلاین

دیدگاه
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سامانه جستجوی فرصت های کارآموزی(

آخرین مطالب
مدیسه  

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

گروه اقتصادی درسا صنعت تهران(

 

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

ماهنامه دنیای الکترونیک (نسخه فارسی IEEE SPECTRUM(