امروز: یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۳۹۷ - Sunday, 22 July , 2018
کد خبر: 69739

اهمیت و ضرورت گزارش عملکرد در سازمان‌های نوین

سازمان‌ها به‌منظور بقا و ادامه حیات خود در محیط کسب و کار پویای امروز، نیازمند روش‌ها و سیستم‌های مدیریتی نوین برای پایش و بهبود مداوم عملکرد و فرآیندهای خود هستند. سازمان‌های نوین دریافته‌اند که برای پیشبرد اهداف و افزایش توان رقابتی خود باید از سیس ...

سازمان‌ها به‌منظور بقا و ادامه حیات خود در محیط کسب و کار پویای امروز، نیازمند روش‌ها و سیستم‌های مدیریتی نوین برای پایش و بهبود مداوم عملکرد و فرآیندهای خود هستند. سازمان‌های نوین دریافته‌اند که برای پیشبرد اهداف و افزایش توان رقابتی خود باید از سیستم‌های مدیریتی هوشمند بهره جویند تا از این طریق اطلاعات مختلف، پراکنده و ناهمگون سازمان را برای تصمیم‌گیری صحیح و به‌موقع مدیران سازمان یکپارچه و منسجم کنند. در سیستم‌های مدیریتی هوشمند برای هدایت و راهبری سازمان در جهت تحقق اهداف آن، سازوکاری وجود دارد که به‌صورت مستمر، بازخورد عملکرد سازمان را دریافت می‌کنند تا بر اساس آن، عملکرد و فرآیندهای سازمان را بهبود بخشند. وظیفه سیستم‌های مدیریتی هوشمند، پایش مداوم عملکرد سازمان با توجه به اهداف تعیین‌شده و اعمال فرمان به آنها به نحوی است که عملکرد اجزای مختلف سازمان با یکدیگر همسو و در جهت تحقق اهداف باشد.

 

یکی از اجزای اصلی سیستم‌های هوشمند، حسگرها (Sensors) هستند که به‌وسیله آنها پارامترها و شاخص‌های تعیین شده سنجش و اطلاعات لازم که برای راهبری سیستم لازم و حیاتی است به سیستم ارسال می‌شوند. در سیستم‌های مدیریتی هوشمند که کاربرد آنها تحقق اهداف عالی سازمان است، می‌توان گفت گزارش عملکرد همان حسگر است که اگر صحیح و اصولی تهیه و تدوین شود، شامل اطلاعات لازم و حیاتی برای راهبری موثر و کارآمد سازمان است. گزارش عملکرد اطلاعات را به‌عنوان ورودی‌های سیستم هوشمند یکپارچه و منسجم می‌کند تا پس از پردازش سیستم تبدیل به دانش شود و دانش مورد نیاز به‌موقع در اختیار کاربران قرار گیرد. در واقع بدون گزارش عملکرد، ارتباط منطقی بین اعضا و واحدهای دیگر اعم از مجری، ناظر و تصمیم‌گیرنده قطع می‌شود و دیگر نمی‌توان به‌موقع و صحیح تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی کرد.

علاوه‌بر آن، گزارش عملکرد با دربرداشتن شاخص‌های کلیدی عملکرد موجب می‌شود با در دسترس قرار دادن و اشتراک گذاری اطلاعات و تحلیل نتایج و وضعیت سازمان، بستر مناسب جهت یادگیری و مدیریت دانش در سازمان فراهم شود.ارائه گزارش عملکرد به‌عنوان یک بازخورد از عملکرد سازمان و ارائه اطلاعات آن به ذی‌نفعان سازمان نشانه اهمیت دادن به ذی‌نفعان و وجود کانال‌های ارتباطی با آنها است.بنابراین هدف از گزارش عملکرد صرف اطلاع‌رسانی و آگاهی ذی‌نفعان نیست، بلکه منظور جلب نظر و مشارکت آنها است. با ارائه گزارش صحیح از عملکرد، می‌توان اعتماد سرمایه‌گذاران را جلب و همه ذی‌نفعان سازمان را در جهت تحقق اهداف سازمان هم‌جهت و همسو کرد.

به گزارش دریک آنلاین به نقل از دنیای اقتصاد، برقراری ارتباط موثر و تعامل با ذی‌نفعان به‌خصوص سرمایه‌گذاران در کشورهای پیشرفته هر روز اهمیت بیشتری می‌یابد تا آنجا که مدیریت ارتباط با ذی‌نفعان و سرمایه‌گذاران به یک گرایش جدید مدیریتی در این کشورها تبدیل شده است. در نهایت می‌توان گفت ارائه گزارش عملکرد و بازخورد در یک سیستم مدیریتی بیانگر ویژگی هوشمندی، کارآمدی و اثر بخشی سیستم و وجود سازوکارهای پایش و مدیریت عملکرد، تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی به‌موقع و صحیح و یادگیری و مدیریت دانش است. برعکس عدم ارائه گزارش عملکرد نشان‌دهنده نقص اساسی در یک سیستم برای برقراری ارتباط موثر سازمانی است و بدون پایش عملکرد و ارائه گزارش شفاف و اصولی، امکان تشخیص درست و تصمیم‌گیری صحیح مدیریت ارشد فراهم نمی‌شود.با توجه به آنچه گفته شد، ضرورت تهیه و ارائه گزارش عملکرد به اندازه‌ای است که بدون آن تحقق اهداف سازمان جهت تعالی یا حیات در شرایط کسب‌وکار امروز امکان‌پذیر نیست و ضرورت دارد سازمان‌ عملکرد خود را با توجه به اهداف و برنامه‌های تعیین شده ارائه دهد تا فاصله و شکاف‌های موجود بین عملکرد‌ و برنامه‌ها مشخص ‌شوند.

اخبار مرتبط
 
   

دوره آموزشی کامفار- دوره آموزشی طرح توجیهی- دوره آموزشی ارزیابی طرح توجیهی

 

تهیه طرح توجیهی آنلاین- طرح توجیهی- طرح توجیهی آنلاین

دیدگاه
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سامانه جستجوی فرصت های کارآموزی(

آخرین مطالب
مدیسه  

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

گروه اقتصادی درسا صنعت تهران(

 

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

ماهنامه دنیای الکترونیک (نسخه فارسی IEEE SPECTRUM(