امروز: شنبه, ۲۷ مرداد , ۱۳۹۷ - Saturday, 18 August , 2018
کد خبر: 84382

باارزش ترین استارت آپ های آمریکا کدامند؟

در طی چند سال گذشته شرکت های خصوصی که ارزش آنها بیش از یک میلیارد دلار شده است، افزایش پیدا کرده اند، این شرکت ها به تک شاخ «unicorns» معروف شده اند. با گذشت زمان و زیادشدن استارت آپ های تک شاخ، یک کلاس جدید از استارت آپ ها ظهور کرده اند. اسم این کلا ...

باارزش ترین استارت آپ های آمریکا کدامند؟

۷- Dropbox

ارزش شرکت: ۱۰ میلیارد دلار

مدیرعامل: درو هوستون

شرکت Dropbox سال ۲۰۱۴ بعد از اینکه ۶۱۷میلیون دلار سرمایه گذاری جذب کرد ارزش خودش را به ۱۰ میلیارد دلار رساند. این شرکت سال گذشته سرویس Dropbox Enterprise را راه اندازی کرد.

Dropbox از سال ۲۰۱۶ با قطع مزایای شغلی کارمندان خود، چیزی حدود ۲۵۰۰۰ دلار برای هر کارمند در هر سال صرفه جویی کرد. با وجود اینکه شرکت حساب های مالی خود را فاش نمی کند، گزارش شده که سال گذشته بیش از ۵۰۰ میلیون دلار درآمد داشته است. درو هوستون، مدیرعامل شرکت گفته که در ماه ژوئن جریان نقدی آزاد شرکت مثبت بوده که این موضوع نقطه عطفی برای رشد سریع شرکت های تکنولوژی محور است.

اخیرا هم گزارش های متفاوتی از عرضه اولیه عمومی سهام Dropbox در سال ۲۰۱۷ شنیده می شود.

۶- Pinterest

ارزش شرکت: ۱۱ میلیارد دلار

مدیرعامل: بن سیلبرمن

در ماه مه ۲۰۱۵ این شرکت ۵۳۳ میلیون دلار سرمایه از طریق سرمایه گذارانی مثل اندرسن هورویتز، فرست مارک و گلدمن ساکس جذب کرد، که با این سرمایه ها ارزش شرکت بالغ بر ۱۱ میلیارد دلار شد.

سرویس های اکتشاف مجازی و پین عکس شرکت Pinterest ماهانه بیش از ۱۷۵ میلیون کاربر فعال دارد که بیش از نیمی از این تعداد بین المللی هستند.

این کمپانی در ماه های اخیر تمرکز خود را روی بازارهای خارجی مثل انگلستان، فرانسه، آلمان، ژاپن و برزیل گسترش داده و تبلیغات پلتفرم خود را دو برابر کرده است. آگوست گذشته شرکت Instapaper را به دست آورد.

سال ۲۰۱۶ شایعه هایی مبنی بر اینکه شرکت در آستانه عمومی شدن است، وجود داشت و در ماه اکتبر نشانه هایی از عرضه اولیه عمومی سهام شرکت دیده شد.

۵- SpaceX

ارزش شرکت: ۱۲ میلیارد دلار

مدیرعامل: ایلان ماسک

شرکت SpaceX در ژانویه سال ۲۰۱۵ یک میلیارد دلار سرمایه از شرکت های گوگل و Fidelity جذب کرد و ارزش خود را به ۱۲ میلیارد دلار رساند.

کمتر از یک سال بعد این کمپانی با پرتاب راکت ۹Falcon به فضا تاریخ ساز شد. این راکت یک ماهواره را در مدار خودش قرار داد و سپس با امنیت کامل به زمین برگشت و فرود آمد. موفقیت شرکت در پرتاب و فرودآوردن دوباره راکت ۹Falcon، اثبات کرد که می توان به جای غرق کردن این راکت های گران قیمت در اقیانوس ، بعد از انجام ماموریت، راکت ها را به سلامت به زمین برگرداند و چندین بار از آنها استفاده کرد.

اما سال ۲۰۱۶ سال پرچالشی برای شرکت بود. در ماه سپتامبر، راکت شرکت در طول تست های پرتاب منفجر شد و اولین ماهواره فیس بوک که قرار بود با این راکت به فضا پرتاب شود، نابود شد. بعد از این شکست، شرکت پروژه های خود را به تاخیر انداخت. قرار است شرکت از سال ۲۰۱۸ با راکت قوی تری به نام Falcon Heavy و با استفاده از فضانوردان ناسا پروژه های خود را از سر بگیرد.

۴- WeWork

ارزش شرکت: ۱۸ میلیارد دلار

بنیانگذاران شرکت: میگوئل مک کلوی و آدام نویمان

این کمپانی در ماه مارس گذشته با جذب سرمایه ۳۰۰ میلیون دلاری از شرکت SoftBank، دارایی های خودش را به ۱۸ میلیارد دلار رساند و خود را در رده چهارم استارت آپ های باارزش آمریکا نگه داشت.

شرکت WeWork اظهار کرده که در سال ۲۰۱۷ عمومی خواهد شد.

۳- Palantir

ارزش شرکت: ۲۰ میلیارد دلار

مدیرعامل: الکس کاپ

این شرکت سال گذشته با جذب سرمایه ۲ میلیارد دلاری ارزش خودش را به ۲۰ میلیارد دلار رساند. با وجود اینکه در سال ۲۰۱۵ چیزی حدود ۱٫۷میلیارد دلار درآمد داشت، ولی هنوز به سوددهی نرسیده است.

استارت آپ های داده کاور به شدت محرمانه هستند. گزارش ها نشان می دهند که در ماه ژوئن، این شرکت ۲۲۵ میلیون دلار از سهامش را از کارمندان خود در عوض سکوت آنها بازخرید کرده است.

شرکت palantir توسط سرمایه گذاری های سازمان CIA (آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا) حمایت می شود و بارها گفته است که با دولت آمریکا همکاری می کند. ادوارد اسنودن در اظهارات خود به جاسوسی از این شرکت اشاره هایی داشته است. این شرکت ادعا می کند که در رابطه با دستگیری بن لادن به دولت کمک می کرده و همچنین به پلیس در ماجرای تروریستی بمب گذاری در مسابقه ماراتن شهر بوستون، با آنالیز حجم زیادی از ویدئوها و استفاده از الگوریتم های تشخیص چهره کمک بسیار زیادی کرده است.

اخیرا palantir با وزارت کار به مشکل برخورده است. وزارت کار مدعی است شیوه استخدام شرکت برای مهندسان آسیایی تبعیض آمیز است. این کمپانی مبلغ ۱۶۵۹۴۳۴ دلار از سهام و حقوق این کارمندان را برای تحت فشار قرار دادن آنها نگه داشته است.

۲- Airbnb

ارزش شرکت: ۳۱ میلیارد دلار

مدیرعامل: بران چاسکی، مدیر تولید: جو گابیا و مدیر ارشد فناوری: ناتان بیک هاردشک

Airbnb سال ۲۰۱۶ با چالش های زیادی روبه رو بود ولی هنوز در رتبه دوم باارزش ترین شرکت های ایالات متحده است.
این شرکت سال پیش در سانفرانسیسکو و نیویورک با مشکلات قانونی برخورد کرده بود، با این وجود ۸۵۰ میلیون دلار سرمایه جذب کرد و ماه نوامبر سرویس جدید خودش یعنی Trip را با هدف اینکه یک شرکت خدمات مسافرتی کامل باشد، راه اندازی کرد.

در ماه مارس ۲۰۱۷ یک میلیارد دلار سرمایه گذاری جذب کرد و ارزش شرکت را به ۳۱ میلیارد دلار رساند. اخیرا شایعه های مبنی بر اینکه قرار است شرکت عمومی شود به گوش می رسد.

۱- Uber

ارزش شرکت: ۶۸ میلیارد دلار

مدیرعامل: تراویس کالانیک

شرکت Uber باارزش ترین استارت آپ در آمریکا و سرتاسر دنیا است. در سال های اخیر این شرکت با جذب سرمایه های چند میلیارد دلاری مثل ۳٫۵میلیارد دلار از سرمایه گذاران عربستان سعودی و ۲ میلیارد دلار تحت عنوان وام، ارزش خود را به ۶۸ میلیارد دلار رسانده است. Uber در ماه مه اعلام کرد که ۷۰۸ میلیون دلار در سه ماهه اول ۲۰۱۷ از دست داده است که کمتر از ۹۹۱ میلیون دلاری است که در سه ماهه قبل تر از دست داده بود. در ماه های اخیر نشانه هایی از اینکه قرار است شرکت عمومی شود، دیده شده است.

  • منبع:imarketor
اخبار مرتبط
 
   

دوره آموزشی کامفار- دوره آموزشی طرح توجیهی- دوره آموزشی ارزیابی طرح توجیهی

 

تهیه طرح توجیهی آنلاین- طرح توجیهی- طرح توجیهی آنلاین

دیدگاه
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سامانه جستجوی فرصت های کارآموزی(

آخرین مطالب
مدیسه  

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

گروه اقتصادی درسا صنعت تهران(

 

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

ماهنامه دنیای الکترونیک (نسخه فارسی IEEE SPECTRUM(