امروز: چهارشنبه, ۲۴ مرداد , ۱۳۹۷ - Wednesday, 15 August , 2018
کد خبر: 85069

بانک‌ها مصوبات مجلس در استمهال پرداخت اقساط وام کشاورزان را اجرایی کنند

نماینده بافق در اخطاری تاکید کرد که باید قانون مصوب مجلس درباره دادن مهلت سه ساله برای پرداخت اقساط وام کشاورزان و بخشیده شدن سود و دیرکرد وام آنها اجرایی شود. ...

محمدرضا صباغیان در جلسه علنی امروز (یکشنبه) با استناد به اصل ۵۸ قانون اساسی در اخطاری گفت: براساس برنامه ششم سه سال برای پرداخت وام به کشاورزان مهلت داده شد و مقرر گردید که سود و دیرکرد نیز بخشیده شود. دلیل آن بود که به خاطر خشکسالی، سرمازدگی و آفات مزارع کشاورزان با مشکلاتی مواجه شده بودند.

وی افزود: البته این قانون اجرایی نشده و بانکها به دنبال بازپس گیری وام از کشاورزان هستند و آنها را تحت فشار قرار داده‌اند. آن هم کشاورزی که نه تنها شاهد خشک شدن قنات‌هایش است که محصول کشاورزی اش نیز در حال از بین رفتن است.

صباغیان با بیان اینکه امسال بارندگی در استان یزد به ۱٫۶ میلی‌متر رسیده است گفت: این میزان بارندگی برای کشاورزان این منطقه فایده‌ای نخواهد داشت. آنها در کنار وجود مشکل برای تولید محصولات کشاورزی، از سوی بانکها تحت فشار قرار گرفته‌اند؛ به طوری که برخی از بانکها قصد تصرف خانه‌های آنها را دارند در این بین برخی از کشاورزان به ما مراجعه کردند و گفته‌اند که می خواهند کلیه‌شان را برای پرداخت اقساط وام بفروشند.

به گزارش دریک آنلاین و به نقل از ایسنا، وی در پایان تاکید کرد که باید جلوی این کار بانکها گرفته شود و قانون مصوب اجرایی گردد تا از بروز مشکلات برای کشاورزان و افزایش مهاجرت به شهرها جلوگیری شود.

 
   

دوره آموزشی کامفار- دوره آموزشی طرح توجیهی- دوره آموزشی ارزیابی طرح توجیهی

 

تهیه طرح توجیهی آنلاین- طرح توجیهی- طرح توجیهی آنلاین

دیدگاه
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سامانه جستجوی فرصت های کارآموزی(

آخرین مطالب
مدیسه  

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

گروه اقتصادی درسا صنعت تهران(

 

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

ماهنامه دنیای الکترونیک (نسخه فارسی IEEE SPECTRUM(