امروز: پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۳۹۷ - Thursday, 19 July , 2018
کد خبر: 89892

بلندترین آسمانخراش دنیا

۱۱ اردیبهشت ۱۳۱۰ (اول مه ۱۹۳۱) بلندترین آسمانخراش دنیا با حضور رئیس‌جمهوری وقت آمریکا، هربرت هوور، در نیویورک افتتاح شد. این آسمانخراش ۱۰۲ طبقه‌ای که «امپایر استیت» نامیده شده بود نقطه عطفی در تاریخ بلندمرتبه‌سازی بود. عملیات ساختمانی امپایر استیت در ...
۱۱ اردیبهشت ۱۳۱۰ (اول مه ۱۹۳۱) بلندترین آسمانخراش دنیا با حضور رئیس‌جمهوری وقت آمریکا، هربرت هوور، در نیویورک افتتاح شد. این آسمانخراش ۱۰۲ طبقه‌ای که «امپایر استیت» نامیده شده بود نقطه عطفی در تاریخ بلندمرتبه‌سازی بود. عملیات ساختمانی امپایر استیت در ماه مارس ۱۹۳۰ در زمینی که پیش‌تر هتل والدورف آستوریا در آن واقع بود آغاز شد و عملیات ساخت آن ۱۴ ماه طول کشید.

این ساختمان تا پیش از آنکه برج‌های دوقلو در نیویورک ساخته شوند، بلندترین برج طبقاتی دنیا به‌شمار می‌رفت. در این ساختمان کارگران شبانه‌روزی کار می‌کردند تا رکورد سرعت ساخت ساختمان را بشکنند؛ در بعضی از مواقع تعداد ۳۴۰۰ کارگر به‌طور شبانه‌روزی به کار مشغول بودند. امپایر استیت ۴۴۸ متر ارتفاع دارد که البته آخرین طبقه آن (صد و دومین طبقه) در ارتفاع ۳۹۱ متری واقع شده ‌است. بقیه ارتفاع این ساختمان به آنتن تلویزیونی بالای آن مربوط می‌شود. کل هزینه ساخت امپایر استیت به انضمام زمین آن حدود ۴۱ میلیون دلار (بنا به قیمت سال ۱۹۳۰) بوده ‌است که از این میزان ۲۴ میلیون دلار هزینه‌ای است که خرج سازه ساختمان شده‌است. امپایر استیت از این سال به بعد به مدت ۴۰ سال بلندترین ساختمان طبقاتی جهان و نیویورک بود تا اینکه ساختمان‌های دوقلوی مرکز تجارت جهانی ساخته شدند. پس از ماجرای یازده سپتامبر امپایر استیت دوباره لقب بلندترین ساختمان نیویورک را به خود اختصاص داد.  امپایر استیت سال ۱۹۸۶ از سوی دولت آمریکا به‌عنوان بخشی از میراث تاریخی و فرهنگی کشور شناخته شد.

30 (4)

اخبار مرتبط
 
   

دوره آموزشی کامفار- دوره آموزشی طرح توجیهی- دوره آموزشی ارزیابی طرح توجیهی

 

تهیه طرح توجیهی آنلاین- طرح توجیهی- طرح توجیهی آنلاین

دیدگاه
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سامانه جستجوی فرصت های کارآموزی(

آخرین مطالب
مدیسه  

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

گروه اقتصادی درسا صنعت تهران(

 

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

ماهنامه دنیای الکترونیک (نسخه فارسی IEEE SPECTRUM(