امروز: چهارشنبه, ۲۴ مرداد , ۱۳۹۷ - Wednesday, 15 August , 2018
کد خبر: 80193

بهترین زمان سفر به رم؛ پایتخت تاریخ جهان

بهترین زمان سفر به رم، پایتخت تاریخ و معماری ایتالیا چه زمانی از سال است؟ ...

با دارا بودن بناها و ساختمان‌های تاریخی که شهری با نام شهر ابدی را پر کرده‌اند، جای هیچ تعجبی نیست که چرا از رم همیشه به عنوان یادگاری تاریخی در سراسر جهان و یکی از بزرگ‌ترین مراکز تمدن غرب، یاد می‌شود. از سواحل، کافه‌هایی با پیشنهادهای غذاهای سنتی ایتالیا تا موزه‌ها، بقایای شگفت‌انگیز ساختمان‌ها از دوران گذشته دور و کلوسئوم خارق‌العاده، شهر رم برای هر بازدیدکننده‌ای، جذابیت‌های خودش را دارد. رم همچنین شهری فوق‌العاده برای شروع مسافرت شما در ایتالیا و یا یکی از سفرهای تفریحی با کروز در بنادر مدیترانه‌ای است.

رم

نمای داخلی کلوسئوم. عکس از نگین توکلی

بهترین زمان سفر به رم بر اساس آب و هوا و شلوغی جمعیت

رم، یکی از محبوب‌ترین شهرهای توریستی اروپا است و بازدیدکنندگان می‌توانند در هر روز و ماهی از سال به این شهر زیبا سفر کنند. اگرچه، مواقعی از سال هستند که آب و هوا برای پیاده‌روی در خیابان‌های سنگ‌فرش شده زیبای شهر، بسیار مناسب و دلپذیر است. در ادامه می‌توانید تفکیک آب و هوایی بر اساس فصول را مشاهده کنید:

زمستان

رم

سردترین زمان سال در ماه‌های دسامبر تا پایان فوریه (۱۰ آذر تا ۱۲ اسفند) است، که با دمایی در محدوده ۱۰–۱- درجه سانتی‌گراد روبه‌رو خواهید شد. با وجود این دما، می‌توان گفت بهترین زمان سفر به رم، همین زمان است؛ زیرا به طور واضحی، شهر اصلا شلوغ نیست و قیمت مکان‌های اقامتی تا حدود نصف فصل پیک، پایین می‌آید. اگر لباس‌های مناسب به همراه داشته باشید، این فصل، بهترین زمان برای شما است. در انتظار صف‌های معدودی برای جاذبه‌های گردشگری باشید.

بهار

رم

با آب و هوایی گرم‌تر در ماه آپریل تا می (۱۰ فروردین تا ۱۰ خرداد)، با دمایی حدود ۲۱ درجه سانتی‌گراد، هوا بسیار بهتر از ماه‌های زمستانی است. همچنین جمعیت توریستی افزایش می‌یابد، بنابراین انتظار بهترین قیمت هتل‌ها را نداشته باشید. اما نگران پیدا کردن اتاق نباشید، زیرا تعداد مکان‌های اقامتی در این شهر بزرگ بسیار زیاد است.

تابستان

رم

رم در ماه‌های تابستانی ژوئن تا آگوست (۱۱ خرداد تا ۱۰ شهریور) بسیار گرم و مرطوب است. این ماه‌ها، فصل داغ رم هستند و برای رزرو هتل، حداقل باید از ۶ ماه قبل‌تر اقدام کنید. دما حدودا بالای ۲۷ درجه سانتی‌گراد است، پس مطمئن باشید که مطابق دما، چمدان خود را بسته‌اید.

پاییز

رم

جمعیت در این فصل کم و کمتر می‌شود و دما نیز شروع به افت کردن می‌کند. آب و هوا در این فصل مانند بهار بسیار مناسب است. شما با صف‌های کمتر برای جاذبه‌های گردشگری و احتمالا کاهش قیمت هتل‌ها، روبه‌رو خواهید شد.

بهترین زمان سفر به رم بر اساس فستیوال‌ها و رویدادها

رم

هفته مقدس و یکشنبه عید پاک

هفته منتهی به تعطیلات عید پاک، میزبان جشن‌های قدیمی و حرکت دسته‌جمعی مردم است. چهار روز قبل از عید پاک، قابل توجه‌ترین حرکت دسته‌جمعی صورت می‌گیرد؛ پاپ از کلوسئوم و میدان رومی گذر می‌کند و به سمت تپه پالاتین می‌رود، جایی که یک رژه پر از نور، به این چشم‌انداز پایان می‌بخشد.

در خاطر داشته باشید این هفته بسیار شلوغ است؛ گروه‌هایی از کشورهای همسایه در این زمان به رم سفر می‌کنند. پس مطمئن شوید برنامه‌ریزی درستی برای سفر خودتان و محل اقامت‌تان را از قبل رزرو کرده باشید.

فستا دی نوئانتری، تراستوره (Festa di Noantri, Trastevere)

این فستیوال در ماه جولای (مرداد) رخ می‌دهد. در طول این رویداد شما می‌توانید یکی از حاشیه‌های رنگارنگ رم را ببینید و تبدیل شدن آن به یک رستوران عظیم در محیط باز را مشاهده کنید. شما با میزهایی به صف شده در خیابان و موزیسین‌هایی که مهمان‌ها را سرگرم می‌کنند، روبه‌رو خواهید شد. از غذاهای سنتی خوشمزه لذت ببرید. ممکن است برای پیدا کردن میز خالی، کمی صبر نیاز داشته باشید، ولی مطمئن شوید به محض این که میزی پیدا کردید، آن را نگه دارید و بیشترین تلاش خود را برای پیدا کردن یک گارسون، به کار بگیرید، زیرا در این زمان، اینجا بسیار شلوغ است.

شب سفید رم

این رویداد معمولا در اوایل سپتامبر (از تاریخ و برنامه فستیوال، اطمینان حاصل کنید) رخ می‌دهد. این فستیوال یک شب و یک روز کامل به طول می‌انجامد و سفر شما را به یادماندنی و خاطره‌انگیز خواهد کرد.

ایتالیا: آب و هوا و اقلیم

رم

نمودار تغییرات ماهانه دما و ریزش باران در رم

در کل می‌توان گفت، اقلیم ایتالیا مدیترانه‌ای است. در شمال کشور، اثر اقلیم قاره‌ای را نیز می‌توان با تغییرات شدید دمایی، تابستان‌های گرم و زمستان‌های سرد، حس کرد. زمستان مخصوصا در کوهستان آلپ می‌تواند بسیار سرد و برفی باشد.

 ماه  دما (سانتی‌گراد)  میزان بارش (سانتی‌متر)
ژانویه ۱۱٫۱ ۷٫۱
فوریه ۱۲٫۸ ۶٫۱
مارس ۱۵ ۵٫۶
آپریل ۱۸٫۹ ۵٫۱
می ۲۳٫۳ ۴٫۶
ژوئن ۲۷٫۸ ۳٫۸
جولای ۳۰٫۶ ۱٫۵
آگوست ۳۰ ۲
سپتامبر ۲۶٫۱ ۶٫۴
اکتبر ۲۱٫۷ ۹٫۹
نوامبر ۱۶٫۱ ۱۵
دسامبر ۱۲٫۸ ۹٫۴

میانگین ماهیانه دما و بارش در رم

از طرف دیگر، بقیه کشور، به خصوص در حاشیه ساحل، دمای نسبتا دلپذیری را تجربه می‌کند، اگرچه آب و هوای گرم می‌تواند در طول برخی هفته‌های تابستانی زمانی که باد گرم می‌وزد، غالب باشد. بهترین زمان برای سفر به ایتالیا بهار یا پاییز است، ولی سفر به جنوب کشور در زمستان به علت دمای مناسب، می‌تواند دلچسب باشد.

ماه هفته اول (دما و بارش) هفته دوم هفته سوم هفته چهارم
ژانویه ۱۰٫۷ سانتی‌گراد- ۶٫۵ سانتی‌متر ۱۰٫۳ سانتی‌گراد- ۶ سانتی‌متر ۹٫۸ سانتی‌گراد- ۵٫۴ سانتی‌متر ۹٫۴ سانتی‌گراد- ۴٫۸ سانتی‌متر
فوریه ۱۲٫۴ سانتی‌گراد- ۵٫۹ سانتی‌متر ۱۲ سانتی‌گراد- ۵٫۶ سانتی‌متر ۱۱٫۵ سانتی‌گراد- ۵٫۴ سانتی‌متر ۱۱٫۱ سانتی‌گراد- ۵٫۱ سانتی‌متر
مارس ۱۴٫۵ سانتی‌گراد- ۵٫۵ سانتی‌متر ۱۳٫۹ سانتی‌گراد- ۵٫۴ سانتی‌متر ۱۳٫۴ سانتی‌گراد- ۵٫۲ سانتی‌متر ۱۲٫۸ سانتی‌گراد- ۵٫۱ سانتی‌متر
آپریل ۱۷٫۹ سانتی‌گراد- ۵ سانتی‌متر ۱۷ سانتی‌گراد- ۴٫۹ سانتی‌متر ۱۶ سانتی‌گراد- ۴٫۷ سانتی‌متر ۱۵ سانتی‌گراد- ۴٫۶ سانتی‌متر
می ۲۲٫۲ سانتی‌گراد- ۴٫۵ سانتی‌متر ۲۱٫۱ سانتی‌گراد- ۴٫۴ سانتی‌متر ۲۰ سانتی‌گراد- ۴٫۲ سانتی‌متر ۱۸٫۹ سانتی‌گراد- ۴٫۱ سانتی‌متر
ژوئن ۲۶٫۷ سانتی‌گراد- ۳٫۶ سانتی‌متر ۲۵٫۶ سانتی‌گراد- ۳٫۴ سانتی‌متر ۲۴٫۴ سانتی‌گراد- ۳٫۲ سانتی‌متر ۲۳٫۳ سانتی‌گراد- ۳ سانتی‌متر
جولای ۲۹٫۹ سانتی‌گراد- ۰٫۹ سانتی‌متر ۲۹٬۳ سانتی‌گراد- ۰٫۴ سانتی‌متر ۲۸٫۵ سانتی‌گراد- ۰٫۲ سانتی‌متر ۲۷٫۸ سانتی‌گراد- ۰٫۸ سانتی‌متر
آگوست ۲۹٫۹ سانتی‌گراد- ۱٫۹ سانتی‌متر ۲۹٫۷ سانتی‌گراد- ۱٫۸ سانتی‌متر ۲۹٫۶ سانتی‌گراد- ۱٫۶ سانتی‌متر ۲۹٫۴ سانتی‌گراد- ۱٫۵ سانتی‌متر
سپتامبر ۲۵٫۱ سانتی‌گراد- ۵٫۳ سانتی‌متر ۲۴٫۲ سانتی‌گراد- ۴٫۲ سانتی‌متر ۲۳٫۲ سانتی‌گراد- ۳٫۱ سانتی‌متر ۲۲٫۲ سانتی‌گراد- ۲ سانتی‌متر
اکتبر ۲۰٫۶ سانتی‌گراد- ۹ سانتی‌متر ۱۹٫۵ سانتی‌گراد- ۸٫۲ سانتی‌متر ۱۸٫۴ سانتی‌گراد- ۷٫۳ سانتی‌متر ۱۷٫۳ سانتی‌گراد- ۶٫۴ سانتی‌متر
نوامبر ۱۴٫۷ سانتی‌گراد- ۱۳٫۷ سانتی‌متر ۱۳٫۳ سانتی‌گراد- ۱۲٫۵ سانتی‌متر ۱۱٫۹ سانتی‌گراد- ۱۱٫۲ سانتی‌متر ۱۰٫۵ سانتی‌گراد- ۹٫۹ سانتی‌متر
دسامبر ۱۲ سانتی‌گراد- ۸ سانتی‌متر ۱۱٫۲ سانتی‌گراد- ۶٫۶ سانتی‌متر ۱۰٫۳ سانتی‌گراد- ۵٫۲سانتی‌متر ۹٫۵ سانتی‌گراد- ۳٫۸ سانتی‌متر

میانگین هفتگی دما و بارش در رم

در ایتالیا چه کنیم؟

نقشه کشور ایتالیا

نام بردن جاذبه‌های ایتالیا،به علت تعداد زیاد، مشکل است: خرابه‌های تاریخی، چشم‌اندازهای زیبا، آثار هنری، غذاهای سنتی خوش‌طعم، مردمانی مهربان و غیره. این‌ها تنها مثال‌هایی از چیزی هستند که قرار است در سفرتان تجربه کنید.

رم، پایتخت افسانه‌ای، گذری در تاریخ از طریق بناهای تاریخی رومی و اتریشی، معماری رنسانس و قرون وسطی را به شما پیشنهاد می‌دهد و همچنین دارای جنبه‌های پویا و مدرن است.

رم

فلورانس در اغوا کردن شما شکست نخواهد خورد. این شهر زیبا در طول تابستان، پر از توریست است. بازدید از این شهر در غیر از زمان فصل داغ، چه بر روی پل پونته وکیو بر فراز رود آرنو باشد، چه بازدید از گالری اوفیتزی یا حتی گردش در شهر، بسیار ایده‌آل است. خارج از شهر، شما می‌توانید چشم‌اندازهای آرامش‌بخش توسکانی یک منطقه فوق‌العاده زیبا، را کشف کنید.

فلورانس

ونیز به تنهایی تبدیل به یکی از نمادهای ایتالیا شده است. جذابیت آن به طور واضح، به کانال‌ها، خیابان‌های باریک بدون ماشین و مکان‌های زیبای آن برمی‌گردد. این شهر بی‌انتها، به جاذبه‌های متعدد چشم‌نوازش، می‌بالد؛ جاذبه‌هایی چون میدان سنت‌مارک، باسیلیکا، قصر داج، کلیسای سنت ماری و پل آهنی (قرن شانزدهم، بین قصر داج و زندان ایالتی که مسیر زندانیان به سمت اعدام یا شکنجه، بوده است) تنها تعدادی از مکان‌های مشهور هستند، ولی شما می‌توانید همچنین در خیابان‌های باریک گردش کنید. سفر آرامش‌بخش در گاندولا (قایق‌های معروف ونیز) را فراموش نکنید.

ونیز

یک ایستگاه جذاب دیگر در ایتالیا، ناپل است، واقع شده در خلیج کوچک، نه خیلی دور از ووزوویوس (آتشفشانی در جنوب ایتالیا با ۱۲۷۷ متر ارتفاع) و نزدیک پومپی (شهری باستانی در غرب ایتالیا).

ناپل

میلان با سالن‌های اپرا و فروشگاه‌هایش و زندگی شبانه، آسیسی با دژهایش و دیگر شهرهای دیدنی از مکان‌های توصیه شده برای سفر به شمار می‌آیند.

میلان

میلان

فرصت دیدن جزایر زیبای ایتالیا مانند سیسیل و ساردینیا را از دست ندهید.

سیسیل

سیسیل

در رم چه کنیم؟ مکان‌ها، هتل‌ها، رستوران‌ها و توصیه‌ها

رم، پایتخت ایتالیا، حدودا ۳ میلیون نفر جمعیت دارد. شهر آرمیده بر رود تیبر، با قدمتی معادل ۲۵ قرن و ردپاهای جالب، یکی از محبوب‌ترین شهرهای اروپایی است. مرکز رم، یکی از میراث‌های تاریخی ثبت شده در یونسکو است. شهر از اقلیم مدیترانه‌ای بهره‌مند است، یا زمستان‌های ملایم و تابستان‌هایی گرم و خشک. مشخصا نام بردن از تمام جاذبه‌های رم که ارزش بازدید را دارند، غیر ممکن است.

رم با تعداد بی‌شماری از مکان‌های دیدنی از دوره‌های تاریخی مختلف، از روزگار باستان تا رنسانس، شامل کلوسئوم، طاق کنستانتین، کاپیتول، کاتاکامب، قصر فارنس، میدان ناوونا و فواره تروی است. بسیاری از موزه‌ها برای بازدید عموم باز است: موزه ملی، گالری بورگزه، موزه هنرهای انتزاعی و موزه‌های واتیکان. شهر دارای سه فرودگاه و چندین ایستگاه قطار است.

رم

فواره تروی. عکس از نگین توکلی

هزینه مکان‌های اقامتی در رم کمی گران است، ولی گزینه‌های جایگزین مناسبی برای هتل‌ها مانند انیستیتوهای مذهبی وجود دارند.

شما می‌توانید با قیمت مناسب غذا بخورید. پیتزا فروشی‌ها بهترین نرخ و کیفیت غذایی را دارند. برای گردش در شهر، اتوبوس، مترو و تراموا در دسترس است، ولی شما همچنین به کفش‌های خوب و راحتی برای پیاده‌روی احتیاج خواهید داشت، زیرا برخی محله‌ها، دارای حمل و نقل عمومی مناسبی نیستند.

نکات اساسی در ایتالیا

  • رفتن به ایتالیا از مسیرهای هوایی، قطار و جاده امکان‌پذیر است.
  • برای شهروندان اروپایی نیازی به ویزا نیست.
  • پول رایج در کشور، یورو است.
  • بودجه لازم برای سفر به ایتالیا کمی گران است، به طور مثال برای هر وعده غذا به صورت میانگین حداقل باید ۱۵۰ هزار تومان و برای یک اتاق دو تخته حدودا ۷۵۰ هزار تومان، پرداخت کنید.
  • مشکل به خصوصی برای سلامتی در ایتالیا وجود ندارد.
  • برای سفر در این کشور، می‌توانید از اتوبوس یا قطار، بسته به مقصدتان استفاده کنید. برای رفتن به سیسیل و ساردینیا می‌توانید با کشتی بروید. اجاره کردن اتومبیل راهی بسیار لذت‌بخش برای کشف کردن ایتالیا است. کشور دارای شبکه جاده‌ای مناسبی است.

 

چه زمانی به رم برویم؟

ماه حداقل دمای میانگین حداکثر دمای میانگین حداقل دمای ثبت شده حداکثر دمای ثبت شده تعداد روزهای بارانی
ژانویه ۶ ۱۲ ۵- ۱۸ ۸
فوریه ۶ ۱۴ ۶- ۲۱ ۹
مارس ۸ ۱۶ ۲- ۲۲ ۸
آپریل ۱۱ ۲۰ ۱ ۲۷ ۶
می ۱۴ ۲۴ ۳ ۳۰ ۵
ژوئن ۱۸ ۲۹ ۱۰ ۳۷ ۴
جولای ۲۱ ۳۱ ۱۲ ۳۵ ۱
آگوست ۲۱ ۳۱ ۱۲ ۴۱ ۲
سپتامبر ۱۸ ۲۷ ۱۱ ۳۲ ۵
اکتبر ۱۴ ۱۳ ۴ ۳۰ ۸
نوامبر ۱۰ ۱۷ ۱- ۲۲ ۱۱
دسامبر ۷ ۱۴ ۳- ۲۰ ۱۰

حداقل و حداکثر دما در رم

هزینه روزانه توریستی در رم

هزینه یک روز اقامت در رم حدودا ۲,۶۴۰,۰۰۰ تومان است. هزینه‌های تخمین زده شده برای یک نفر در یک روز شامل موارد زیر است:

۱. برانچ (وعده صبحانه که دیر خورده می‌شود و جای دو وعده نهار و صبحانه است) در رستوران سه ستاره

۲. شام در رستوران سه ستاره

۳. یک شب اقامت در هتل سه ستاره

این هزینه‌ها بسته به این که در ماه‌های داغ سال یا کمتر توریستی به رم سفر می‌کنید، تغییر می‌کند. تخمین هزینه بالا در ماه‌های داغ در رم انجام شده است تا برای برنامه‌ریزی در سفر، به عنوان منبع از آن استفاده کنید.

اخبار مرتبط
 
   

دوره آموزشی کامفار- دوره آموزشی طرح توجیهی- دوره آموزشی ارزیابی طرح توجیهی

 

تهیه طرح توجیهی آنلاین- طرح توجیهی- طرح توجیهی آنلاین

دیدگاه
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سامانه جستجوی فرصت های کارآموزی(

آخرین مطالب
مدیسه  

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

گروه اقتصادی درسا صنعت تهران(

 

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

ماهنامه دنیای الکترونیک (نسخه فارسی IEEE SPECTRUM(