امروز: یکشنبه, ۳۱ تیر , ۱۳۹۷ - Sunday, 22 July , 2018
کد خبر: 76293

تقدیر ویژه از گمرک ایران در استرالیا

بیست و هفتمین اجلاس دفتر اطلاعات منطقه ای سازمان جهانی گمرک در شهر کارینز کشور استرالیا در حالی آغاز بکار کرد که در مراسم آغاز بکار این نشست از کسب رتبه اول گمرک ایران در مبارزه با قاچاق انواع مواد مخدر تقدیر و تشکر ویژه بعمل آمد . ...

این نشست ازروز چهارشنبه به مدت سه روز در شهر کارینز کشور استرالیا در حال برگزاری است و ضمن ارایه گزارش  بخشهای مختلف منطقه ای سازمان جهانی گمرک  برنامه های توسعه تعاملات منطقه ای و بین المللی گمرک درسال ۲۰۱۸-۲۰۲۰ مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

کارشناسان ارشد دفتر اطلاعات منطقه ای سازمان جهانی گمرک در گزارش فصلی خود در بیست و هفتمین اجلاس رابطین منطقه ای سازمان جهانی گمرک،به عملکرد گمرک ایران در مبارزه با جرائم سازمان یافته از جمله قاچاق مواد مخدر و انواع پیش سازهای صنعتی و همچنین قاچاق انواع کالا و انسان و تقلبات تجاری اشاره و ضمن ارایه آمار تحلیلی وتجزیه و تحلیل اطلاعات از اقدامات و کشفیات گمرک جمهوری اسلامی ایران در جهت مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر که منجر به کسب رتبه اول در کشفیات قاچاق مواد مخدر شده است ، تقدیر و تشکر کردند.

این گزارش حاکی است ، مدیرکل دفترهمکاری های  بین الملل به عنوان نماینده  گمرک کشورمان در اجلاس مذکور حضور دارد.

بر اساس تازه ترین گزارش دفتر اطلاعات منطقه ای سازمان جهانی گمرک (RILO) گمرک ایران موفق شده است تا پایان ماه سپتامبر سال ۲۰۱۷ ، ۲۸۸ مورد عملیات کشف مواد مخدر را با موفقیت انجام دهد که در مقایسه با سایر گمرکات بالاترین امتیاز را کسب کرده و  بهترین عملکرد را داشته است.

بر اساس ارزیابی کارشناسان سازمان جهانی گمرک ، گمرک ایران توانسته است پروژه گمرک الکترونیک را با موفقیت پیاده سازی کند و این اقدام نقش مهمی در مبارزه با قاچاق و تخلفات ایفا کرده است.

هم اکنون اطلاعات کالاهایی که به کشور وارد می شود به صورت هوشمند با بارنامه الکترونیک ، مانیفست الکترونیک ، فاکتور الکترونیک ، عدل بندی الکترونیک ، اظهار الکترونیک ، گواهی مبدا ، قبض انبار الکترونیک و مجوزهای الکترونیکی سازمان های همکار گمرک در ایران تطبیق و در صورت هر گونه مغایرت سامانه جامع گمرکی به صورت خودکار  از ادامه مراحل انجام تشریفات گمرکی جلوگیری می کند. رصد صد در صدی کالاهای ورودی با سامانه های پیشرفته گمرک الکترونیک یکی از مهم ترین موفقیت های گمرک ایران در سال ۲۰۱۷ بوده است.

اخبار مرتبط
 
   

دوره آموزشی کامفار- دوره آموزشی طرح توجیهی- دوره آموزشی ارزیابی طرح توجیهی

 

تهیه طرح توجیهی آنلاین- طرح توجیهی- طرح توجیهی آنلاین

دیدگاه
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سامانه جستجوی فرصت های کارآموزی(

آخرین مطالب
مدیسه  

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

گروه اقتصادی درسا صنعت تهران(

 

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

ماهنامه دنیای الکترونیک (نسخه فارسی IEEE SPECTRUM(