امروز: جمعه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۷ - Friday, 17 August , 2018
کد خبر: 91041

معاون وزیر صنعت:

حرفه ای گری و اخلاق رسانه اعتماد مخاطب را حفظ می کند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست با استادان پیشکسوت روزنامه نگاری گفت: پرورش علمی خبرنگاران کارآزموده که حرفه ای گری و اخلاق رسانه ای را سنجه کار خود قرار می دهند، علاوه بر حفظ اعتماد مخاطب اثربخشی عمیق تر رسانه های داخلی را موجب می شود. ...

به گزارش تارنمای سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، منصور معظمی در این نشست که به مناسبت هفدهم مردادماه- روز خبرنگار- برگزار شد، شرایط خاص جامعه امروز را نیازمند نقش آفرینی امید بخش و نظارت گر خبرنگاران و رسانه ها برشمرد و تاکید کرد در این مسیر جایگاه استادان و معلمان رسانه بیش از پیش حیاتی قلمداد می شود.
رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران نوآوری، بازآموزی مستمر و روزآمد سازی دانش و مهارت ها را در این عرصه به دلیل سرعت تغییرات جهانی آن، فرایندی مهم بویژه برای خبرنگاران عرصه صنعت و تولید ارزیابی کرد.
علی اکبر قاضی زاده استاد پرسابقه روزنامه نگاری در این نشست تاخیر و کندی یا برخورد بسته دستگاه ها درباره تشریح مسائل مهم برای مردم را یکی از شیوه های غیرعلمی برشمرد که ممکن است موضوعات عادی و سهل را در پناه اطلاعات کم مخاطبان تبدیل به موضوعات بحران ساز کند.
محمدمهدی فرقانی عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی (ره) نیز گفت: دستگاه ها باید مردم را از طریق رسانه ها مورد حمایت داده ها و اطلاعات ساده و چکیده مهم قرار دهند تا التهاب های اجتماعی ناشی از ابهام کاهش یابد.
مجید رضاییان و حسن نمکدوست تهرانی از استادان رشته روزنامه نگاری نیز به خلاء پیوست های رسانه ای و ارتباطی در طرح ها و پروژه های کشور اعم از بخش صنعت اشاره کردند که این خلاء ها در بسیاری از موارد به تهدیدهای غیرضروی اجتماعی و کاهش آگاهی مخاطبان از تلاش های مهم می انجامد.
فریدون صدیقی یکی دیگر از استادان روزنامه نگاری، نیز بر لزوم تقویت حس همبستگی اجتماعی برای حفظ منافع ملی بر پایه بیان صادقانه مشکلات از سوی مسئولان و پذیرش کاستی ها تاکید کرد.
در پایان این مراسم از استادان پیشکسوت خبرنگاری و نیز نیم قرن تلاش رسانه ای قاضی زاده همزمان با سالروز تولد وی قدردانی شد.
هفدهم مردادماه سال ۱۳۷۷، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاریِ جمهوری اسلامی، به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید.
به همین مناسبت، شورای فرهنگ عمومی هفدهم مردادماه را به عنوان «روز خبرنگار» نامگذاری کرد.

اخبار مرتبط
 
   

دوره آموزشی کامفار- دوره آموزشی طرح توجیهی- دوره آموزشی ارزیابی طرح توجیهی

 

تهیه طرح توجیهی آنلاین- طرح توجیهی- طرح توجیهی آنلاین

دیدگاه
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سامانه جستجوی فرصت های کارآموزی(

آخرین مطالب
مدیسه  

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

گروه اقتصادی درسا صنعت تهران(

 

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

ماهنامه دنیای الکترونیک (نسخه فارسی IEEE SPECTRUM(