امروز: جمعه, ۴ خرداد , ۱۳۹۷ - Friday, 25 May , 2018
کد خبر: 44151

خدمات دولت الکترونیک بر بستر شبکه ملی اطلاعات در الکامپ بیست و دوم رو نمایی می شود

معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات گفت: پرتال دولت الکترونیک بر بسترشبکه ملی اطلاعات در نمایشگاه بیست و دوم الکامپ رونمایی و خدمات آن ارایه می شود. ...

«رضا باقری اصل» روز شنبه در نشست خبری به مناسبت برگزاری بیست و دومین نمایشگاه الکترونیک کامپیوتر و تجارت الکترونیک در محل سازمان فناوری اطلاعات ادامه داد: در این نمایشگاه ضمن نمایش نزدیک به 50 خدمت الکترونیک به صورت ویژه، خدمات شبکه ملی اطلاعات نیز به مردم نشان داده خواهد شد.
باقری اصل، به حضور 250 استارتآپ در این نمایشگاه اشاره کرد و بیان داشت: حضور این تعداد استارتآپ برای نخستین بار در کشور محقق شده که جذابیت زیادی در این نمایشگاه است.
به گزارش دریک آنلاین و به نقل از ایرنا ،معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه دولت الکترونیک می تواند سبب افزایش بهره وری شود، خاطرنشان ساخت: اکنون دوران گذر به سمت فاز دوم دولت الکترونیک است و بر مبنای مصوبه های سال 1393 شورای عالی فناوری اطلاعات و شورای عالی اداری، نقشه دولت الکترونیک در حال اجراست و انتظار داریم تا پایان دولت یازدهم بیشتر اهداف این برنامه راهبردی محقق شود.
وی یکپارچه سازی خدمات دستگاه های اجرایی را از جمله اهداف این پروژه عنوان کرد و گفت: پیش بینی می شود مصادف با سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب شاهد ادامه خدمات دولت الکترونیک در برنامه ششم توسعه باشیم.
باقری اصل با بیان اینکه دستگاه های اجرایی ملزم شده اند تا شناسنامه خدمات الکترونیک و سطح الکترونیکی و بلوغ هر خدمت را در این نمایشگاه عرضه کنند، اضافه کرد: حدود سه هزار متر از فضای نمایشگاهی الکامپ به دولت الکترونیک اختصاص یافته است.

** هشت سرویس پایه دولتی به مرکز ملی تبادل اطلاعات وصل شد
معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات در ادامه از انجام استعلامات دستگاه های دولتی با اتصال به مرکز ملی تبادل اطلاعات خبر داد و گفت: اکنون استعلامات میان دستگاهی به صورت رایگان و در بستر این شبکه در حال انجام است به گونه ای که بیش از هشت سرویس پایه دولتی از جمله سرویس پست، ثبت احوال، سازمان مدیریت، سرویس های پایه وزارت بهداشت و سرویس های ناجا به این مرکز متصل شده اند و برخی نیز در حال اتصالند.
به گفته وی، با اجرای این فاز مدل اصلی توسعه دولت الکترونیک در برنامه ششم محقق خواهد شد.
به گزارش ایرنا، نمایشگاه الکامپ بزرگترین رویداد تجاری در عرصه تولید و عرضه محصولات و خدمات صنایع الکترونیک و کامپیوتر کشور است که همه ساله با حضور گسترده دست اندرکاران این بخش و مخاطبان آنها برگزار می شود. امسال نیز بیست و دومین نمایشگاه الکامپ ایران از 25 تا 28 آذرماه در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.

اخبار مرتبط
 
   
 
دیدگاه
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سامانه جستجوی فرصت های کارآموزی(

آخرین مطالب
مدیسه  

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

گروه اقتصادی درسا صنعت تهران(

 

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

ماهنامه دنیای الکترونیک (نسخه فارسی IEEE SPECTRUM(