اخبار تاپ - اخبار جدید لحظه ای ایران و جهان

قاصدک 24

 

 

۱۳:۳۶:۰۰ - پنج شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۴
شناسه خبر : 13540
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
در هفته گذشته کدام کشورها بیشترین کالا را به ایران صادر کردند؟
در هفته‌ای که گذشت چین همچنان در صدر لیست کشورهای عمده صادرکننده کالا به ایران قرار داشت

12در هفته‌ای که گذشت چین همچنان در صدر لیست کشورهای عمده صادرکننده کالا به ایران قرار داشت؛ همچنین کشورهای امارات متحده عربی، جمهوری کره و ایتالیا از دیگر کشورهایی هستند که بیشترین صادرات کالا به ایران را از حیث ارزش (دلار)، انجام دادند.

بر اساس آمار منتشر شده از سوی سامانه برخط گمرک ایران، در روز سه شنبه، ۱۳ بهمن ماه، چین با صادرات ۴۹ میلیون و ۷۸۲ هزار و ۱۹۳ دلار کالا به ایران در صدر لیست صادرات کالا به ایران از حیث ارزش (دلار) قرار گرفته است.

همچنین در این روز از امارات متحده عربی، ۲۱ میلیون و ۸۲۲ هزار و ۷۱۰ دلار کالا به ایران صادر شده و به این ترتیب این کشور رتبه دوم صادرات کالا به ایران را از حیث ارزش (دلار)، کسب کرده است.

در این روز جمهوری کره هم به ایران ۱۳ میلیون و ۷۴۳ هزار و ۶۹۸ دلار کالا صادر کرده است و به این ترتیب این کشور، سومین کشور صادرکننده کالا به ایران از نظر ارزش دلار شده است.

همچنین در روز چهارشنبه ۱۵ بهمن نیز چین با واردات ۳۸ میلیون و ۹۷۸ هزار و ۳۹۵ دلار کالا به ایران در صدر لیست وادرات کالا به ایران قرار گرفته است.

در این روز کشور امارات متحده عربی ۱۱ میلیون و ۸۴۴ هزارر و ۸۹۵ دلار کالا به ایران وارد کرده است و جایگاه دوم را در لیست واردات کالا به ایران به خود اختصاص داده است.

در این روز جمهوری کره نیز با صادرات هفت میلیون و ۷۸۹ هزار و ۷۸۰ دلار کالا به ایران در جایگاه سوم صادرات کالا به ایران قرار رفته است.

همچنین در روز شنبه، ۱۷ بهمن ماه نیز، چین با صادرات ۳۷ میلیون و ۶۳۶ هزار و ۱۷۴ دلار در صدر لیست صدور کالا به ایران قرار گرفت و جمهوری کره با صادراتی به ارزش ۸ میلیون و ۹۹۲ هزار و ۳۶۸ دلار، در جایگاه دوم صدور کالا به ایران است.

همچنین امارات متحده عربی با صادرات ۸ میلیون و ۸۸۱ هزار و ۳۴۴ دلار کالا به ایران در جایگاه سوم صادرات کالا به ایران در روز ۱۷ بهمن ماه قرار دارد.

در روز یکشنبه ۱۸ بهمن ماه نیز چین همچنان در صدر لیست کالاهای وارداتی به ایران قرار دارد. در این روز از این کشور، معادل ۶۱ میلیون و ۸۴۱ هزار و ۸۱۶ دلار کالا به ایران وارد شده است.

در این روز از امارات متحده عربی معادل ۱۲ میلیون و ۵۸۸ هزار و ۴۱۵ دلار کالا به ایران وارد شده است و به این ترتیب این کشور جایگاه دوم را در صادرات کالا به ایران از حیث ارزش (دلار)، کسب کرده است.

همچنین از برزیل در این روز معادل ۱۰ میلیون و ۹۹ هزار و ۶۷۹ دلار کالا به ایران وارد شده است و این کشور جایگاه سوم صادرات کالا به ایران را کسب کرده است.

در روز دوشنبه ۱۹ بهمن ماه نیز چین همچنان در صدر لیست صادرکنندگان کالا به ایران قرار گرفت. در این روز از چین معادل ۳۶ میلیون و ۸۱۸ هزار و ۱۸۷ دلار کالا به ایران وارد شده است.

جمهوری کره نیز با صادرات ۲۴ میلیون و ۴۲۲ هزار و ۴۵۲ دلار کالا به ایران در این روز در جایگاه دوم صادرات کالا به ایران قرار گرفت.

در این روز از هند نیز کالاهایی به ارزش ۱۰ میلیون و ۵۸۲ هزار و ۶۸۸ دلار به ایران وارد شد و این کشور در روز ۱۹ بهمن ماه در جایگاه سوم صادرات کالا به ایران قرار گرفت.

همچنین در روز سه شنبه ۲۰ بهمن ماه، از چین کالاهایی به ارزش ۴۲ میلیون و ۶۳۱ هزار و ۵۵ دلار، به ایران وارد شده است و به این ترتیب چین جایگاه خود را در صدر لیست صادرات کالا به ایران حفظ کرده است.

در این روز از ایتالیا کالاهایی به ارزش ۱۷ میلیون و ۵۵۶ هزار و ۹۹۸ دلار به ایران وارد شده و این کشور در جایگاه دوم صادرات کالا به ایران قرار گرفت.

در این روز از جمهوری کره نیز کالاهایی به ارزش ۱۶ میلیون و ۵۱۳ هزار و ۱۷۸ دلار کالا به ایران وارد شده و این کشور را در جایگاه سوم صادرات کالا به ایران قرار داد.

بیمه پارسیان

 
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب