امروز: شنبه, ۲۷ مرداد , ۱۳۹۷ - Saturday, 18 August , 2018
کد خبر: 84257

راه‌ اندازی شعب رستوران

صاحب رستورانی بزرگ هستم و تصمیم دارم شعبات جدیدی را راه اندازی کنم. چه توصیه هایی برای من دارید؟ ...

پاسخ کارشناس: توصیه نخست ما آن است که ابتدا فقط یک رستوران دیگر به مجموعه خودتان اضافه کنید و مکان این رستوران نیز تا حد زیادی دور از شعبه اولیه باشد. بعد از موفقیت در شعبه دوم به فکر افزایش تعداد شعب باشید. نکته دوم آنکه طیف مشتریان فعلی و وفادار خود را دقیقا بررسی کنید و با توجه به اطلاعات به دست آمده و توصیه اول ما ،حدوده راه اندازی شعبه دوم را تعیین کنید.ضمن راه اندازی شعبه دوم، با نکات بسیار زیادی مواجه می شوید که پیش از این تجربه نکرده اید.

برای مثال ممکن است تاکنون همواره در رستوران خود حضور داشتید و به همه کارها نظارت می کردید، اما با وجود شعبه دوم مجبورید به افراد دیگر اعتماد کنید. انتخاب افراد جانشین بسیار حیاتی است. سعی کنید در افتتاح شعبه دوم، افراد علاقه مندی را به صورت شراکتی درگیر کنید و همان افراد را هم به عنوان مدیر انتخاب کنید. این افراد باید احساس کنند که رستوران متعلق به خودشان است و از جان و دل فعالیت کنند.

بپذیرید که در رستوران داری نمی توان از راه دور مدیریت کرد. یک مشتری ناراضی می تواند برند اولیه  شما را هم خدشه دار کند. بنابراین باید مدیران جدید هم علاقه مند باشند و هم شریک. شما فقط کافی است آموزه های خود و چارچوب و اصول اصلی را به آنها منتقل کنید. توصیه سوم اینکه فضای شعبه جدید را دقیقا همانند شعبه اول طراحی کنید. بگذارید برند شما با ویژگی های دیگر به غیر از نوع و طعم غذاهای شما نیز شناخته شود. به طوری که در آینده اگر تعداد شعب شما زیاد شد و نام و تابلوی شما هم در بالای مغازه نصب نبود مشتریان به محض ورود بتوانند بفهمند که وارد شعبه ای از رستوران شما شده اند.

اخبار مرتبط
 
   

دوره آموزشی کامفار- دوره آموزشی طرح توجیهی- دوره آموزشی ارزیابی طرح توجیهی

 

تهیه طرح توجیهی آنلاین- طرح توجیهی- طرح توجیهی آنلاین

دیدگاه
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سامانه جستجوی فرصت های کارآموزی(

آخرین مطالب
مدیسه  

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

گروه اقتصادی درسا صنعت تهران(

 

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

ماهنامه دنیای الکترونیک (نسخه فارسی IEEE SPECTRUM(