امروز: دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۳۹۷ - Monday, 21 May , 2018
کد خبر: 46899

راه اندازی کسب و کار با پول یارانه

بانویی از روستای قادرمرز کردستان، با پول یارانه ضمن درآمدزایی برای خود و خانواده، برای 10 نفر نیز اشتغالزایی نموده است. ...

599-th2بسیاری از افراد با اندک سرمایه و امکاناتی که در اختیار دارند در قالب طرح‌های کارآفرینی، کارهای بزرگی انجام می‌دهند و برای این افراد امکانات شهری و بسیاری بهانه‌های دیگر معنایی ندارد و در دورترین نقاط و کم‌ترین امکانات دست به کارهای مهمی می‌زنند. بانویی از روستای قادرمرز کردستان، با پول یارانه ضمن درآمدزایی برای خود و خانواده، برای 10 نفر نیز اشتغالزایی نموده است.

به گزارش دریک آنلاین، خانم مستوره قادرمرزی، یک بانوی 65 ساله بی سواد روستایی است که در روستای قادرمرز در 20 کیلومتری شهر دهگلان و 95 کیلومتری غرب سنندج زندگی می کند. بعد از فوت همسر، برای دید و بازدید از فرزند خود به محل کار او، مجتمع پرورش ماهی، در تهران رفت و آمد می کند و زمانی که به روستا باز می گردد با پول یارانه و فروش شیر حیوانات و میوه و استفاده از تجربیات خود،  یک استخر پرورش ماهی با همت خود احداث می کند که در حال حاضر حدود 50 هزار قطعه ماهی زینتی از نوع گوپی در آن پرورش می دهد. در شهرستان های دهگلان و قروه تعدادی از ماهی های خود را می فروشد و بقیه ماهی ها را از طریق فرزند خود در تهران می فروشد و کسب درآمد می کند.

وی در مجموع برای 10 نفر اشتغالزایی کرده است که در فصل کار هشت نفر در مزرعه کار می کنند و دو نفر هم برای ماهی ها او را یاری می کنند. بانو قادرمرزی هدف خود را توسعه کسب و کارش و رسیدگی به باغداری و کشاورزی عنوان می کند و معتقد است در روستا بهتر از شهر می شود فعالیت های صنعتی انجام داد زیرا زمین و نیروی کار ارزان است و برای جوانان باانگیزه و با انرژی و دلسوز روستا می توان اشتغالزایی کرد.

وی به جوانان توصیه می کند که کار زیاد هست، ولی ایده می‌خواهد، تلاش و غیرت می‌خواهد فقط دنبال استخدام نباشند در هر جایی که هستند می‌توانند به اطراف خود نگاه کنند و از حداقل امکانات موجود و فضای در دسترس خود حتی برای چندین نفر شغل ایجاد کنند و درآمدزایی داشته باشند.

با توجه به امکانات روستایی در سال‌های اخیر و توسعه کشاورزی، دامداری، دامپروری، لبنیات و سایر مشاغل دیگر می‌توان از روستا به عنوان یک محیط بسیار خوب با پتانسیل بالا برای اشتغال‌زایی و کسب درآمد استفاده کرد و مهم‌تر از آن زمینه مهاجرت معکوس از شهر به روستا را فراهم آورد، امید است سعی کنیم در راستای اشتغال‌زایی و توسعه مشاغل مختلف، همه مردم و مسوولین گام‌هایی استوار برداریم..

اخبار مرتبط
 
   
 
دیدگاه
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سامانه جستجوی فرصت های کارآموزی(

آخرین مطالب
مدیسه  

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

گروه اقتصادی درسا صنعت تهران(

 

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

ماهنامه دنیای الکترونیک (نسخه فارسی IEEE SPECTRUM(