امروز: جمعه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۷ - Friday, 17 August , 2018
کد خبر: 86545

رقابت استارت آپ های حوزه هوشمندسازی شهری

امیر بیات ترک، دبیر اجرایی همایش تهران هوشمند گفت که در فضای فوق العاده رقابتی اقتصاد امروز، نوآوری بسیار حائز اهمیت شده است. بررسی های اخیر شرکت های بزرگ نشان می دهد ۶۵درصد از مدیران ارشد با فشار حاصل از فضای رقابتی حاصل از نوآوری مواجه هستند و در ح ...

وی افزود: شهرداری ها نیز به عنوان سازمان های عمومی، با هدف افزایش رفاه و کیفیت زندگی در سطح شهر با ارائه خدمات نوین، نیازمند نوآوری هستند.

وی خاطرنشان کرد: امروزه شهرها در رقابتی فشرده برای تصاحب جایگاهی جهانی و منطقه ای بوده و به کارگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات به عنوان موثرترین ابزار توسعه، این رقابت را برای شهرها تشدید کرده است.

به گزارش دریک آنلاین به نقل از مهر، دبیر اجرایی همایش تهران هوشمند ادامه داد: در کشور ما با وجود تمام تلاش های صورت گرفته، اقتصاد شهری دانش بنیان هنوز در کلانشهرهای کشور نهادینه نشده و به دلیل فقدان توجه لازم به نوآوری، اکثر سازمان ها به روزمرگی دچار هستند. انقلاب دیجیتال، روندهای معمول در اقتصاد شهری را مانند سایر حوزه ها برهم زده است و طرح نوینی از اقتصاد شهری را پیش پای مدیران شهری گذاشته، که استفاده از ظرفیت استارت آپ ها نگاهی هوشمندانه در این حوزه است.

بیات ترک تاکید کرد: استارت آپ ها تیم های کوچکی هستند که معمولا براساس ایده های نوآورانه شکل گرفته اند؛ این تیم ها، در تلاش هستند که با ارائه محصول یا خدمتی نوآورانه به مدل درآمدی پایداری برسند. یکی از مزایای این تیم ها، رشد سریع آنها است که سبب توسعه اقتصاد کشور شده و در نتیجه اشتغال زایی خوبی نیز به همراه آورده اند. نمونه موفق شرکت هایی که از مرحله استارت آپی به کسب و کار موفق رسیده اند گویای این مطلب است.

دبیر اجرایی همایش تهران هوشمند با اشاره به تغییر مدیریت شهری و اینکه یکی از اولویت های اصلی در شهرداری تهران حمایت از فعالیت های ارزش ساز و اشتغال آفرین در شهر قرار داده شده است، گفت: همزمان با برگزاری همایش تهران هوشمند نمایشگاهی از استارت آپ های منتخب حوزه هوشمندسازی شهری در محل برج میلاد تهران با حمایت سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران و همکاری شتاب دهنده های کسب و کارهای نوپا برگزار می شود.

اخبار مرتبط
 
   

دوره آموزشی کامفار- دوره آموزشی طرح توجیهی- دوره آموزشی ارزیابی طرح توجیهی

 

تهیه طرح توجیهی آنلاین- طرح توجیهی- طرح توجیهی آنلاین

دیدگاه
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سامانه جستجوی فرصت های کارآموزی(

آخرین مطالب
مدیسه  

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

گروه اقتصادی درسا صنعت تهران(

 

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

ماهنامه دنیای الکترونیک (نسخه فارسی IEEE SPECTRUM(