شرکت‌های دانش‌بنیان از خدمات مشاوره رایگان بهره‌مند می‌شوند

چاپ

سید محمد صاحبکار اظهار کرد: مرکز شرکت‌‎ها و مؤسسات دانش‌بنیان در سال ۱۳۹۶ خدمات متنوعی به‌منظور توانمندسازی شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان ارائه کرده است که برگزاری دوره‌های آموزشی، نشست‌های پرسش و پاسخ و جلسات رایگان مشاوره حضوری، از جمله این خدمات است که به‌صورت رایگان به شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه می‌شود.

برگزاری ۵۰۰ جلسه مشاوره کاربردی به شرکت‌های دانش‌بنیان

وی گفت: آشنایی با قوانین مالیاتی، کار و تجارت، بیمه تأمین اجتماعی، مناقصات، تأمین مالی و جذب سرمایه، حسابداری، مالکیت فکری و مباحث حقوقی قراردادهای تجاری، اصول تیم‌سازی و منابع انسانی، مدیریت فناوری، توسعه کسب‌وکار، طراحی صنعتی، بازاریابی و فروش و تحقیقات بازار از جمله نیازهای اولیه شرکت‌های دانش‌بنیان در مسیر توسعه فناوری و تجاری‌سازی است.

وی افزود: لذا آگاهی و مشاوره توسط خبرگان هر حوزه برای بنگاه‌های اقتصادی لازم و ضروری به نظر می‌رسد که سعی شده است در این زمینه با بهره‌گیری از مشاوران خبره، مشکلات شرکت‌ها رفع و راهنمایی‌های لازم به آن‌ها ارائه شد.

دبیر کارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش بنیان گفت: در سال ۱۳۹۶ حدود ۵۰۰ جلسه مشاوره رایگان به صورت حضوری و برای شرکت‌های مستقر در شهرستان‌ها به صورت تلفنی و مجازی ارائه‌شده است.

 برگزاری ۳۷ دوره‌ی آموزشی و نشست پرسش و پاسخ در سال ۱۳۹۶

دبیر کارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: آموزش نقش غیر قابل انکاری در کیفیت عملکرد و رشد شرکت‌ها دارد، به همین دلیل مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌‎بنیان باهدف حمایت از رشد کسب‌وکارهای دانش‌بنیان، از حضور مدیران و کارشناسان این شرکت‌ها در دوره‌های آموزشی حمایت کرده است.

صاحبکار افزود: در سال ۱۳۹۶ بیش از ۶ هزار نفر ساعت دوره آموزشی با حمایت این مرکز برای شرکت‌های دانش بنیان در تهران و شهرستان‌ها برگزارشده است.

عضو هیئت علمی پژوهشکده مطالعات فناوری ریاست جمهوری در رابطه با نشست‌های پرسش و پاسخ گفت: ۲۴۰۰ نفر ساعت نشست پرسش و پاسخ تخصصی با موضوعات آشنایی با قوانین و معافیت‌های مالیاتی، گمرکی، بیمه تأمین اجتماعی، نقل‌وانتقال ارزی، قانون کار و منابع انسانی، که بعضی از آن‌ها با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی کشور بوده، در سال ۱۳۹۶  ارائه‌شده است.

صاحبکار افزود: در این نشست‌ها که بیش از ۶۰۰ نفر از مدیران و کارکنان شرکت‌های دانش‌بنیان حضورداشته‌اند، علاوه بر آشنایی با قوانین، چالش‌های پیش روی شرکت‌ها مطرح و در مورد آن‌ها بحث و تبادل نظر صورت گرفته است.

به اشتراک بگذارید...