امروز: دوشنبه, ۱ مرداد , ۱۳۹۷ - Monday, 23 July , 2018
کد خبر: 70449

فلزی‌ها در کانال کاهشی/ تاپیکو بیشترین تاثیر کاهنده را در شاخص داشت

در اولین روز معاملات بورس اوراق بهادار تهران در هفته جدید علی‌رغم رشد ۱۸۳ واحدی دماسنج بازار سرمایه، قیمت سهمها در گروه‌های خودرویی و فلزی رو به کاهش بود. در این میان تاپیکو بیشترین تاثیر کاهنده را روی دماسنج بازار داشت. ...

امروز (شنبه) شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۱۸۲ واحد رشد کرد و به رقم ۸۱ هزار و ۷۶۲ واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم‌وزن با افت ۴۷ واحدی مواجه شد و تا عدد ۱۷ هزار و ۶۵۳ واحدی پایین آمد. شاخص آزاد شناور نیز در طول داد و ستدهای امروز در نهایت ۶۷ واحد رشد کرد و تا آستانه کانال ۹۰ هزار واحدی بالا رفت. شاخص بازار اول و بازار دوم نیز هر یک ۱۷۰ واحد بالا رفتند.

معاملالت سهام شرکت های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت و فولاد مبارکه اصفهان امروز به ترتیب ۶۶، ۵۹، ۵۳ و ۵۳ واحد تاثیر، بیشترین نقش را در نوسانات صعودی دماسنج بازار داشتند. در طرف مقابل سرمایه‌گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین، گروه صنعتی پاکشو و ملی صنایع مس ایران به ترتیب با ۱۸، ۱۱ و ۱۰ واحد تاثیر کاهنده بیشترین نقش کاهنده را روی شاخص داشتند.

امروز گروه فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای که توانستند تاثیر بسزایی در دماسنج بازار سرمایه داشته باشند، به جز در دو نماد روند صعودی در قیمت پایانی را تجربه کردند و اکثریت آنها توانستند حدود چهار واحد نسبت به روز گذشته افزایش قیمت داشته باشند.

اما در گروه محصولات شیمیایی امروز اکثر سهم‌ها با کاهش قیمت مواجه شدند از میان نمادهای این گروه نماد سرمایه‌گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) بیشترین نقش کاهنده را روی دماسنج بازار داشت.

در اولین روز معاملات این هفته در گروه خودرو ۷۰ میلیون سهم به ارزش نزدیک به ۹ میلیارد تومان در هفت هزار و ۱۳ نوبت مورد معامله قرار گرفت. در این گروه نیز قیمت تعداد زیادی از سهام شرکت‌ها روند رو به کاهشی را نشان می‌دهد. در گروه قند و شکر امروز بیش از دو میلیون سهم داد و ستد شد که ارزش آن به بیش از یک میلیارد تومان رسید. در این گروه نیز روند قیمت سهم‌ها اکثرا رو به کاهش بود.

امروز در گروه فلزات اساسی و استخراج کالاهای فلزی نیز روند قیمت‌ها عموما رو به کاهش بود. در گروه فلزات اساسی بیش از ۷۴ میلیون سهم به ارزش حدود ۱۷ میلیارد تومان در شش هزار و ۴۰۴ نوبت معامله مورد داد و ستد قرار گرفت.

از جمله داد و ستدهای درون گروهی امروز می‌توان به معاملاتی در نماد شرکت‌های گروه دارویی برکت، سرمایه‌گذاری غدیر و الکتریک خودروی شرق اشاره کرد به طوریکه در گروه دارویی برکت ۳۳ میلیون و ۹۰۰ هزار سهم به ارزش بیش از شش میلیارد تومان تنها در یک نوبت مورد داد و ستد قرار گرفت.

ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۱۳۳ میلیارد تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از ۵۲ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی نزدیک به ۴۸ هزار نوبت داد و ستد بود.

به گزارش دریک آنلاین و به نقل از ایسنا، آیفکس نیز امروز ۴٫۴ واحد افت کرد و به رقم ۹۱۹٫۶ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران به عدد ۷۷ میلیارد تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۱۸۲ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله بود.

 
   

دوره آموزشی کامفار- دوره آموزشی طرح توجیهی- دوره آموزشی ارزیابی طرح توجیهی

 

تهیه طرح توجیهی آنلاین- طرح توجیهی- طرح توجیهی آنلاین

دیدگاه
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سامانه جستجوی فرصت های کارآموزی(

آخرین مطالب
مدیسه  

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

گروه اقتصادی درسا صنعت تهران(

 

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

ماهنامه دنیای الکترونیک (نسخه فارسی IEEE SPECTRUM(