امروز: شنبه, ۲۷ مرداد , ۱۳۹۷ - Saturday, 18 August , 2018
کد خبر: 84080

قدرتمندترین مدیران عامل زن دنیا کدام هستند؟

در این مطلب مروری داریم بر قدرتمندترین مدیران عامل زن دنیای تجارت در سال ۲۰۱۷ و مسیری که برای موفقیت طی کرده اند. ...

دنیای تجارت به شکل سنتی تحت تسلط مردها قرار دارد، اما برخی از زنان موفق شده اند از همه محدودیت ها بگذرند و خود را تا مقام مدیرعاملی بالا ببرند. فهرست Fortune 500 در سال ۲۰۱۷ تنها شامل ۳۲ مدیرعامل زن است ولی این زن ها اجازه نمی دهند در اقلیت بودن شان، آنها را از پیشرفت باز دارد.

از شرکت های فناوری گرفته تا بنگاه های مالی، این زنان توانسته اند مسند برتر خود را بالای نمودار ثابت کنند و نفوذ آنها راه را برای دیگر زنانی که می خواهند پای در مسیر موفقیت بگذارند، باز می کند.

ابیگیل جانسون، ثروت خالص: ۱۵.۳ میلیارد دلار

ابیگیل جانسون نسل سوم خانواده اش در شرکت Fidelity است و اولین زنی است که اداره این شرکت را به عهده گرفت.

او متاهل و مادر دو فرزند است و در سال ۲۰۱۴ به عنوان مدیرعامل Fidelity انتخاب شد. از سال ۲۰۱۶ که پدرش بازنشسته شد، او ریاست هیأت مدیره را هم به عهده گرفت.

او مدرک MBA خود را از دانشگاه هاروارد دریافت کرده است و مالکیت ۲۴درصد شرکت را در اختیار دارد. مجموع دارایی های شرکت Fidelity تا تاریخ ۱۲ اگوست ۲۰۱۷ بیش از ۲.۱ تریلیون دلار است.

ابیگیل جانسون اولین حرفه خود را با یک شغل تابستانی در دوران دانشگاه به عنوان کارمند مرکز خدمات مشتریان یک شرکت شروع کرد و اولین مسئولیت تمام وقتش در Fidelity، آنالیزور تحقیقاتی در سطح مقدماتی بود.

مگ ویتمن، ثروت خالص: ۲.۸ میلیارد دلار

طبق گزارش بلومبرگ مگ ویتمن، مدیرعامل شرکت هیولت-پاکارد اینترپرایز و رئیس هیأت مدیره HP، در طول سال مالی ۲۰۱۶ پاداشی برابر ۳۵.۶ میلیون دلار به دست آورد. مگ ویتمن که یکی از بازیکنان قدیمی و قدرتمند سیلیکون ولی به شمار می رود، در سال ۲۰۱۵ این دو شرکت مجزا را مدیریت کرد.

مگ ویتمن پیش از این عضو هیأت مدیره شرکت های SurveyMonkey و Proctor & Gamble بود و البته بیشتر به خاطر رشد eBay شناخته می شود. زمانی که او در سال ۱۹۹۸ مدیرعامل eBay شد، فروش سالانه این شرکت حدود ۴ میلیون دلار بود و زمانی که او در سال ۲۰۰۸ از این شرکت بیرون آمد، فروش سالانه آن به ۸ میلیارد دلار رسیده بود. مگ ویتمن متاهل و مادر دو فرزند است و همچنین نویسنده کتاب هایی مثل «قدرت اکثریت: ارزش هایی برای موفقیت در کسب وکار و زندگی» است.

شریل سندبرگ، ثروت خالص: ۱.۶۱ میلیارد دلار

درست است که شریل سندبرگ مدیرعامل نیست، اما به عنوان رئیس اصلی اجرایی فیس بوک، یکی از تاثیرگذارترین افراد فهرست ما به شمار می رود. طبق اعلامیه فیس بوک، او در سال ۲۰۱۵، ۱۸.۷میلیون دلار از این شبکه اجتماعی درآمد کسب کرده است.

شریل سند برگ دو فرزند دارد و نویسنده پرفروش ترین کتاب نیویورک تایمز (زنان، کار و توانایی رهبری و گزینه B) است. او همچنین بنیاد LeanIn. Org را با هدف کمک به زنان تمام جهان در راه رسیدن به رویاهای شان تاسیس کرده است. او پس ازاینکه شوهرش را در سال ۲۰۱۵ از دست داد، سازمان Option B را راه اندازی کرد. Option B می کوشد به مردم کمک کند تا در روزهای سخت، قوی بمانند و دلسرد نشوند.

سفرا کاتز، ثروت خالص: ۶۷۰ میلیون دلار

سفرا کاتز، پس از لری الیسون مسئولیت دشواری را در شرکت اوراکل عهده دار شد که به خوبی توانست از عهده آن برآید. او با همکاری مدیرعامل مارک هارد، این شرکت را به سودآوری غیر قابل انتظاری هدایت کرد و توانست قیمت سهام اوراکل را در بازار بورس محفوظ نگه دارد. طبق گزارش نشریه فوربس، کاتز یکی از گران ترین مدیران زن جهان است که در سال ۲۰۱۶، دستمزدی حدود ۴۰.۹میلیون دلار داشت.

سفرا کاتز، متاهل و مادر دو فرزند است و نام آوری او بیشتر به خاطر استراتژی هایی است که در اوراکل به کار گرفت. از سال ۲۰۰۵، او بیش از ۱۰۰ شرکت را به مالکیت اوراکل درآورده است. او ۱۸ سال سابقه همکاری با اوراکل را در کارنامه خود دارد و پیش از این در سمت های مدیر مالی و معاون ارشد این شرکت فعالیت کرده است.

مریسا میر، ثروت خالص: ۵۴۰ میلیون دلار

مریسا میر از زمان استعفای خود از شرکت یاهو در ژوئن ۲۰۱۷، سمت خاصی ندارد، ولی این موضوع به دارایی های او خدشه ای وارد نکرده است. او که از سال ۲۰۱۲ به عنوان مدیرعامل خدمات وب یاهو انتخاب شد، درآمد هفتگی بیش از ۹۰۰ هزار دلار (در مجموع ۲۳۹ میلیون دلار) داشته است.

بزرگ ترین حرکت او به عنوان مدیرعامل، عقد قرارداد با شرکت ورایزن برای خرید یاهو به مبلغ ۴.۴۸ میلیارد دلار بود که البته همین موضوع باعث شد او از این شرکت خارج شود. ورایزن پاداشی به مبلغ ۲۳ میلیون دلار برای خدماتش در یاهو در نظر گرفت. مریسا میر متاهل و مادر سه فرزند است. او یکی از اولین کارمندان گوگل بود، موقعیتی که بیش از هر چیز باعث پیشرفت او شد.

ایندرا نویی، ثروت خالص: ۸۰ میلیون دلار

ایندرا نویی از زمانی که در سال ۱۹۹۴ به شرکت پپسی پیوست، تاکنون روندی صعودی در این شرکت طی کرده است. او در سال ۲۰۰۶ به عنوان مدیر و در سال ۲۰۰۷ به ریاست این شرکت برگزیده شد. به گزارش سی ان ان، او مادر دو دختر است و در مجموع ۲۹.۸ میلیون دلار از این شرکت درآمد داشته است.

مدیر اجرایی پپسی اعلام کرده است که این شرکت دیگر به ادامه مسیر تولید نوشیدنی هایی بر پایه سودا فکر نمی کند و در حال تلاش برای تولید گزینه های سالم تری است. ایندرا نویی علاوه بر فعالیت خود در شرکت پپسی، در هیأت مدیره کنسول کسب وکار هند-آمریکا، Consumer Goods Forum و Catalyst هم حضور دارد. دولت اوباما او را به مدیرعاملی انجمن هند- آمریکا منصوب کرد.

ایرنه روزنفلد، ثروت خالص: ۸۰ میلیون دلار

شاید ماندلز اینترنشنال برای شما نام آشنایی نباشد. این شرکت که با مدیریت ایرنه روزنفلد هدایت می شود، برندهای مشهوری نظیر Oreo، Nabisco و آدامس های Trident را در مالکیت خود دارد. روزنفلد پیش از این مدیرعامل شرکت Kraft Foods بود که در سال ۲۰۱۲ این شرکت را به دو بخش مجزای ماندلز اینترنشنال و کرفت فودز تقسیم کرد.

ایرنه روزنفلد دو فرزند دارد. طبق گزارش رویترز او تا سال ۲۰۱۶ درآمدی معادل ۱۶.۷ میلیون دلار از این شرکت دریافت کرده است. از فعالیت های دیگر روزنفلد می توان به باشگاه اقتصادی شیکاگو، عضویت در هیأت مدیره Consumer Goods و Business Council اشاره کرد.

جینی رامتی، ثروت خالص: ۴۵ میلیون دلار

جینی رامتی پس از ۳۰ سال همکاری با IBM، به عنوان اولین مدیرعامل زن این شرکت انتخاب شد. او در حال حاضر با حفظ سمت مدیرعاملی، ریاست این شرکت را هم عهده دار است. شرکت IBM در سال ۲۰۰۲ با رهبری او PricewaterhouseCoopers را خریداری کرد.

طبق گزارش CNBC، هیأت مدیره IBM در نشست سالانه ۲۰۱۷، حقوق رامتی را ۶۰درصد افزایش داد و به ۳۳ میلیون دلار رساند. فایننشال تایمز گفته است که او در دوران انترنی خود در کالج GM، با همسر خود آشنا شد و سه سال بعد با او ازدواج کرد. او همچنین در چندین هیأت مدیره دیگر از جمله شورای ارتباطات خارجی حضور دارد.

  • منبع:imarketor
اخبار مرتبط
 
   

دوره آموزشی کامفار- دوره آموزشی طرح توجیهی- دوره آموزشی ارزیابی طرح توجیهی

 

تهیه طرح توجیهی آنلاین- طرح توجیهی- طرح توجیهی آنلاین

دیدگاه
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سامانه جستجوی فرصت های کارآموزی(

آخرین مطالب
مدیسه  

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

گروه اقتصادی درسا صنعت تهران(

 

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

ماهنامه دنیای الکترونیک (نسخه فارسی IEEE SPECTRUM(