امروز: دوشنبه, ۲۹ مرداد , ۱۳۹۷ - Monday, 20 August , 2018
کد خبر: 90284

قوانین بازاریابی برای موفقیت در بازار

در سال ۲۰۱۶ اینترنت پر شده از مقاله‌ها و کتاب‌های الکترونیکی که به شما می‌گویند چگونه صفحه‌‌ی فرود وب‌سایتی ایجاد کنید که بهینه باشد یا موضوعاتی مانند راه‌اندازی قیف بازاریابی داخلی، نقشه‌ی طراحی کمپین ایمیلی و چیزهایی از این قبیل. ...

در سال ۲۰۱۶ اینترنت پر شده از مقاله‌ها و کتاب‌های الکترونیکی که به شما می‌گویند چگونه صفحه‌‌ی فرود وب‌سایتی ایجاد کنید که بهینه باشد یا موضوعاتی مانند راه‌اندازی قیف بازاریابی داخلی، نقشه‌ی طراحی کمپین ایمیلی و چیزهایی از این قبیل.
اما ما اغلب درخواست مشتریان در مورد اصول اولیه‌ی بازاریابی را نمی‌شنویم. به نظر می‌رسد در این دوره‌ای که بازار به سمت استفاده‌ی تخصصی از اینترنت رفته، بازاریابی به جای اینکه یک چارچوب فکری باشد، به یک سری سیستم‌ مشخص تبدیل شده است. بنابراین در اینجا یک سوال مهم پیش می‌آید. آیا بازاریابی قانونی دارد که جواب درستی در مورد مخاطب‌تان به شما بدهد؟
در چند دهه‌ی آینده، بازاریابی تکامل خواهد یافت. در حال حاضر ابرداده‌ها در حال تغییر همه‌ چیز هستند و واقعیت مجازی همه چیز را دوباره تغییر خواهد داد. اما با تمام این تغییرات، این ۵ قانون بازاریابی هرگز تغییر نخواهد کرد، زیرا آنها اصولی پایدار در روانشناسی مصرف‌کننده و همچنین مفاهیمی برای استراتژی کسب‌و‌کار، توسعه‌ی محصول و به خصوص رشد هستند.

اول بودن مهمتر از بهتر بودن است
وقتی شرکتی در دسته‌‌ای «اول» می‌شود، تاثیر ماندگاری مانند خاطره می‌گذارد که ممکن است نسل‌ها دوام داشته باشد. کوکاکولا در سال ۱۸۹۲ تاسیس شد (۱۲۴ سال پیش). از آن زمان تا به حال نام‌های تجاری زیادی آمده‌اند و رفته‌اند. تنها پپسی (که در سال ۱۸۹۸، شش سال پس از کوکاکولا تاسیس شد) یک رقیب واقعی باقی ماند. با این حال در سال ۲۰۱۵ کوکاکولا ۴۲٫۷ درصد از بازار نوشابه ایالات متحده را اختیار داشت، در حالی که تنها ۳۱٫۱ درصد متعلق به پپسی بود.
به عبارت دیگر، شش سال اختلاف در «اولین» بودن در ۱۲۴ سال بعد نیز به اندازه‌ی ۱۱٫۶ درصد در بازار مزیت دارد. با وجود اینکه در تست‌های مزه‌ی نوشابه، برنده‌ی واقعی پپسی است.
به نظر می‌رسد که تاثیر خاطره‌ی اولیه طولانی‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید.

اخبار مرتبط
 
   

دوره آموزشی کامفار- دوره آموزشی طرح توجیهی- دوره آموزشی ارزیابی طرح توجیهی

 

تهیه طرح توجیهی آنلاین- طرح توجیهی- طرح توجیهی آنلاین

دیدگاه
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سامانه جستجوی فرصت های کارآموزی(

آخرین مطالب
مدیسه  

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

گروه اقتصادی درسا صنعت تهران(

 

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

ماهنامه دنیای الکترونیک (نسخه فارسی IEEE SPECTRUM(