امروز: چهارشنبه, ۲۴ مرداد , ۱۳۹۷ - Wednesday, 15 August , 2018
کد خبر: 90364

مسکن؛ هم قیمت بالا رفت هم تعداد معاملات

بانک مرکزی در گزارشی از افزایش همزمان قیمت مسکن و معاملات در تهران طی دو ماه ابتدایی امسال خبر داد. ...

بانک مرکزی در گزارش خود تاکید کرده است متوسط قیمت هر مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در تهران به پنج میلیون و ۹۸۰ هزار تومان رسیده که در مقایسه با اولین ماه سال رشدی برابر با ۸.۲ درصد و در قیاس با اردیبهشت ماه سال گذشته افزایشی برابر با ۳۴.۸ درصد را تجربه کرده است.

بررسی ها نشان می دهد  بیشترین رشد متوسط قیمت مربوط به منطقه پنج است . قیمت ها در این منطقه تا ۵۳.۵ درصد افزایش یافته است.  کمترین افزایش قیمت نیز به منطقه (۱۶) با رشد ۱۲.۳ درصدی باز می گردد. در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران نیز بیشترین متوسط قیمت برای معاملات مسکن حدود ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در منطقه یک و کمترین آن با دو میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در منطقه ۱۸ است که هر دو مورد با افزایش قیمت همراه بوده است.

اما آمارهای بانک مرکزی که از سامانه ثبت معاملات املاک و مستقلات مسکن استخراج شده، نشان می‌دهد که در اردیبهشت ماه تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به حدود ۱۹ هزار و ۱۰۰ واحد رسیده است که نسبت به فروردین ۲۷۸.۷ و در مقایسه با اردیبهشت سال گذشته ۱۶.۷ درصد افزایش دارد. رشد قابل توجه حجم معاملات در اردیبهشت ماه را بانک مرکزی ناشی از تعداد کم معاملات ثبت شده در فروردین که متاثر از تعطیلات نوروز بوده، اعلام کرده است.

در بین مناطق ۲۲ گانه، منطقه ۵ با ۱۲.۸ درصد از کل معاملات بیشترین سهم را در تعداد قراردادهای مبایعه نامه داراست همچنین منطقه ۴ با ۸.۹ و منطقه ۲ با ۷.۹ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند. در مجموع ۷۱ درصد از کل تعداد معاملات انجام شده در تهران به ۱۰ منطقه و ۲۹ درصد دیگر در سایر مناطق اتفاق افتاده است.

در مجموع در دو ماهه نخست امسال تعداد معاملات آپارتمان در تهران به دو میلیون و ۴۰۰ هزار واحد رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بیش از ۱۱ درصد افزایش دارد.

بر اساس این گزارش در جریان تحولات بازار مسکن، شاخص کرایه مسکن اجاری نیز در تهران ۱۱ درصد و در کل مناطق شهری تا ۹.۶ درصد افزایش دارد.

اخبار مرتبط
 
   

دوره آموزشی کامفار- دوره آموزشی طرح توجیهی- دوره آموزشی ارزیابی طرح توجیهی

 

تهیه طرح توجیهی آنلاین- طرح توجیهی- طرح توجیهی آنلاین

دیدگاه
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سامانه جستجوی فرصت های کارآموزی(

آخرین مطالب
مدیسه  

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

گروه اقتصادی درسا صنعت تهران(

 

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

ماهنامه دنیای الکترونیک (نسخه فارسی IEEE SPECTRUM(