امروز: جمعه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۷ - Friday, 17 August , 2018
کد خبر: 89495

موفقیت در استارت آپ به عنوان کارآفرین پیشگام

کارآفرینان پیشگام وارد صنعتی می شوند که کاملا بکر است و آموزشی برای پیشرفت در آن ندارند. در این حالت باید نکاتی پیچیده برای موفقیت رعایت شود. ...

برخی از استارت آپ ها در بازاری شروع به فعالیت می کنند که تا پیش از آنها هیچ کسی به آن وارد نشده است. آنها برخی اوقات بازار یا صنعت را ایجاد می کنند و باید به عنوان پیشگام آن، با تمام موانع اولیه روبه رو شوند. به بیان دیگر آنها راه را برای بقیه باز می کنند.

کارآفرینان پیشگام هیچ راهنما یا آموزشی در صنعت مورد نظرشان ندارند. آنها اولین هستند و کسی نیست که از او پیروی کنند. چالش این نوع از استارت آپ، علاوه بر ایجاد صنعت جدید و حل موانع آن، راضی کردن بقیه به خرید محصولات و خدماتی است که تا پیش از آنها وجود نداشته اند. در ادامه این مقاله نکاتی را از زبان کارآفرینان پیشگام بیان می کنیم که در پیشرفت اولیه مفید خواهند بود.

از افراد منفی باف دور شوید

نانی دِلاپِنا موسس و مدیرعامل استارت آپEmblematic، از شرکت های پیشگام در زمینه واقعیت افزوده و مجازی در این مورد می گوید: «من روزهای اولیه کارم را به یاد می آورم که اطرافیان، به من انرژی منفی می دادند. آنها می گفتند که من هیچ گاه موفق نخواهم شد. من آنها را نادیده گرفتم و به تلاش برای تأسیس استارت آپم ادامه دادم. ابتدا شغلم را ترک کردم و سپس به دنبال راهی برای ساخت محصولم گشتم. امروز تنها یک جمله در خاطر من مانده و آن اینکه همیشه راهی برای حل کردن مسائل وجود دارد».

افراد را با خود همراه کنید

نانی در ادامه صحبت هایش به این نکته اشاره می کند که هنر اصلی موسس استارت آپ پیشگام، همراه کردن دیگران و علاقه مند کردن آنها به طرح و محصول استارت آپ است. شما باید تلاش کنید با مهارت رهبری خود، دیگران را همراه کنید. این مهارت نیز تنها با صحبت های قاطعانه یا تحکمی به دست نمی آید، بلکه باید لحن مناسب و انگیزشی را برای آن پیدا کنید.

ساده سازی و برون سپاری کنید

از دیگر توصیه های نانی، برون سپاری وظایف است. او معتقد است برخی کارها مانند امور مالی، بیمه و مدیریت نیروی انسانی نباید در داخل کسب وکار پیشگام انجام شوند. برون سپاری این سبک از وظایف در نگاه اول برای شرکت هزینه دارد، اما در نهایت به آزاد شدن وقت موسس استارت آپ و هدفمند شدن تلاش های او منجر می شود.

خودتان را بازطراحی کنید

چارلز نونی، موسس و مدیرعامل استارت آپ MobiTV است. شرکت او از پیشگامان صنعت پخش محتوای رسانه ای زنده برای گوشی های هوشمند است. او اعتقاد دارد که پس از شروع کار استارت آپ و موفقیت های اولیه، بازار تغییر کرده و شرکت آنها نیز مجبور به تغییرات اساسی شده است. او در توصیه خود بیان می کند که حتی اگر در صنعتی پیشگام هستید، پس از مدتی باید با نیازهای همان صنعت همراه شده و تغییرات لازم را در شرکت، خدمات و محصولات تان ایجاد کنید.

مراقب موانع باشید

به هر حال شما اولین فردی هستید که در مسیر قدم می گذارید. نونی معتقد است افراد پیشگام باید دقت بالایی در کشف موانع ناشناخته داشته باشند. از نظر او ابتدا باید نقاط قوت تیم را شناسایی و در مواقع مواجهه با موانع، افراد مناسب را برای حل آنها انتخاب کنیم. انتخاب مسیر نیز از دشوارترین چالش های یک کارآفرین پیشگام است. مسیری که کمترین موانع را داشته و از حداکثر پتانسیل افراد تیم برای موفقیت استفاده کند.

اولین پیروزی را کسب کنید

نونی در این باره می گوید: «در روزهای اولیه شروع کار استارت آپ پیشگام، شک و تردید از جانب همه افراد شما را فرا می گیرد. مخاطبان، سرمایه گذاران و حتی کارمندان با شکی زیاد به محصول و هدف نگاه می کنند. بهترین راه حل برای رهایی از این وضعیت، به دست آوردن اولین پیروزی و رسیدن به هدف اولیه (هرچند کوچک) است. فراموش نکنید که وظیفه شما به عنوان رهبر تیم، ایجاد روحیه اعتماد به نفس در اعضا و هرکسی است که شما را دنبال می کند. هر چقدر هم که آماده باشید، به هر حال موانع ناشناخته در مسیر شما قرار خواهند گرفت. برای آنها آماده باشید و از همان روز اول به دنبال پیروزی های کوچک و بزرگ باشید. با این کار انرژی و تفکر مثبت را از روز اول در تیم و سرمایه گذاران ایجاد می کنید.

منبع : فرصت امروز

اخبار مرتبط
 
   

دوره آموزشی کامفار- دوره آموزشی طرح توجیهی- دوره آموزشی ارزیابی طرح توجیهی

 

تهیه طرح توجیهی آنلاین- طرح توجیهی- طرح توجیهی آنلاین

دیدگاه
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سامانه جستجوی فرصت های کارآموزی(

آخرین مطالب
مدیسه  

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

گروه اقتصادی درسا صنعت تهران(

 

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

ماهنامه دنیای الکترونیک (نسخه فارسی IEEE SPECTRUM(