امروز: شنبه, ۳۰ تیر , ۱۳۹۷ - Saturday, 21 July , 2018
کد خبر: 75199

نوئل فدریکو: چگونه استارت آپم را بدون سرمایه شروع کردم؟

از همکلاسی های سابق تان بگیرید تا دوستان فعلی تان؛ اگر بگردید می بینید که بعضی از آنها با گرفتن وام های مختلف، قرض از خانواده شان یا دوستان شان کسب و کار یا استارت آپ خود را شروع کردند. شاید شما هم از همین دسته باشید. موضوع این است که در پس پرده، چنی ...

از همکلاسی های سابق تان بگیرید تا دوستان فعلی تان؛ اگر بگردید می بینید که بعضی از آنها با گرفتن وام های مختلف، قرض از خانواده شان یا دوستان شان کسب و کار یا استارت آپ خود را شروع کردند. شاید شما هم از همین دسته باشید.

موضوع این است که در پس پرده، چنین افرادی گاهی عاقبت کارشان به شکست و بدهی منجر می شود؛ یکه و تنها، بدون هیچ قرض و وام.

در اینجا به نقل از مدیر تی وی، با صحبت های نوئل فدریکو همراه خواهیم بود؛ کسی که مدیر بازرگانی و مسئول امور مالی وب سایت عکاسیDreamstime.com  است.

او می گوید که ما بدون هیچ قرض و وامی از هیچ کس و هیچ جایی این کسب و کار را شروع کردیم و ادامه می دهیم. در این مقاله از زبان او می شنویم که شروع استارت آپ بدون سرمایه چگونه برای او گذشت.

شروع یک استارت آپ بدون متحمل شدن هزینه و بدهی سخت است، اما غیر ممکن نیست. ما در شرکت خودمان این حرف را عملی کردیم.

من و تیم مدیریت، هرگز از وام یا قرض های بانکی و… برای پیشبرد فعالیت های اقتصادی مان بهره نبردیم.

سرمایه جمع کردن، با کار پاره وقت مرتبط

روش کار آنها این بود که ابتدا شرکت خودشان را به عنوان کار پاره وقت درنظر گرفتند و در کنار این کار در شرکت های مرتبط با استارت آپ شان به جمع آوری سرمایه پرداختند.

با این روش، آنها علاوه بر کسب تجربه، تا حد نیاز سرمایه جمع آوری کردند و سپس شرکت خود را به صورت تمام وقت راه اندازی کردند.

او می گوید: «پس از نخستین فروش مان، به ازای یک دلار، ۶۷ سنت سود بردیم.

همین روش را ادامه دادیم و اندک اندک و با صرفه جویی، به این صورت که خرجی به جز خرج های واجب خودمان را متحمل نشدیم، توانستیم سرمایه اولی خود را طی یک سال پس انداز به دست بیاوریم.

شرکت آنها با افزایش کاربرها گسترده تر شد. در سال اول با ۴۵درصد رشد، سال دوم با ۴۰درصد و  سال سوم با بیش از ۲۰درصد افزایش کاربران، آنها حدود ۱۵ میلیون عکاس و کاربر داشتند.

پولی که یک روز باید پس بدهید

کارفرماها در ابتدای کارشان، پول و سرمایه را همچون سوخت کار خود می دانند، اما واقعا آن  چیزی که بیشتر از همه اهمیت دارد «بازپس دادن این وام ها و سرمایه هاست.»

متأسفانه اکثر افراد هرگز هنگام وام گرفتن، به طریقه پس دادن آن فکر نمی کنند و به آینده کاری  و اینکه چطور قرار  است این حجم از سرمایه را بازتولید کنند هم توجه دقیقی ندارند.

نوئل فدریکو در این باره می گوید: افرادی که در ابتدای کار پول و وام دریافت می کنند، شاید بتوانند کار خود را اندکی جلو ببرند، اما همواره به وام ها و تزریق سرمایه معتاد خواهند ماند.

وی در ادامه می گوید: کارآفرینی ما نوآورانه بود، اما این نوآوری نیاز به زمان داشت تا جا بیفتد. ما سود فروش اول را، سرمایه کار بعدی می کردیم و این روند تا زمان سوددهی منظم ما ادامه داشت.

ما هزینه های کاربران را در سایت خود پایین نگه داشتیم و در عوض با هشتگ ها و کلمات کلیدی، هر یک از کاربران را، موظف با تبلیغ و گسترش عکس خود و کسب و کار خودمان کردیم. به این صورت ما توانستیم مسیر گسترده شدن کسب و کارمان را، همواره و با سرعت خوبی طی کنیم.

شما چه برنامه ای برای تأمین سرمایه و مخارج جانبی استارت آپ و کسب و کارتان دارید؟

اخبار مرتبط
 
   

دوره آموزشی کامفار- دوره آموزشی طرح توجیهی- دوره آموزشی ارزیابی طرح توجیهی

 

تهیه طرح توجیهی آنلاین- طرح توجیهی- طرح توجیهی آنلاین

دیدگاه
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سامانه جستجوی فرصت های کارآموزی(

آخرین مطالب
مدیسه  

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

گروه اقتصادی درسا صنعت تهران(

 

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

ماهنامه دنیای الکترونیک (نسخه فارسی IEEE SPECTRUM(