اخبار تاپ - اخبار جدید لحظه ای ایران و جهان

قاصدک 24

 

 

۱۱:۴۸:۴۹ - شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵
شناسه خبر : 19279
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نوسان ۱۴ هزار تومانی قیمت سکه در هفته گذشته
سکه تمام طرح جدید در هفته گذشته با نوسان بیش از ۱۴ هزار تومانی در بازار آزاد مواجه شد.

سکه تمام بهار طرح جدید در هفته گذشته در کمترین نرخ خود یک میلیون و ۳۳ هزار تومان و در حداکثر قیمت به یک میلیون و ۴۷ هزار و ۵۰۰ تومان رسید تا نوسان بیش از ۱۴ هزار تومانی را در یک هفته تجربه کند.

همچنین نیم سکه در همین مقطع زمانی نوسان ۸۰۰۰ تومانی پیدا کرده است.این نوع سکه درهفته گذشته بین قیمت‌های ۵۳۵ و ۵۴۳ هزار تومان در نوسان بود.

در میان انواع سکه ربع سکه نوسان کمتری در هفته گذشته داشت. این نوع سکه در کمترین نرخ خود ۲۹۱ هزار تومان و در بیشترین نرخ ۲۹۴ هزار تومان در بازار آزاد فروخته شد.

اما سکه گرمی در هفته گذشته به رکورد جدید در یک سال اخیر رسید و از مرز ۲۰۰ هزار تومان عبور کرد. سکه گرمی در هفته گذشته در پایین‌ترین نرخ ۱۹۷ هزار تومان و در بالاترین نرخ ۲۰۲ هزار تومان عرضه شد.

همچنین به گفته رئیس اتحادیه طلا و جواهر قیمت جهانی طلا در هفته گذشته به بالاترین حد در سه سال اخیر رسید و در مقایسه با هفته قبل حدود ۶۱ دلار افزایش یافت.

به گزارش دریک آنلاین به نقل از ایسنا، محمدکشتی آرای با تحلیلی از بازار جهانی طلا عنوان کرد که قیمت اونس جهانی طلا در اواسط هفته گذشته به مرز ۱۳۰۰ دلار افزایش یافت ولی اشباع شدن بازار و در نتیجه بهتر شدن بعضی شاخص‌های اقتصادی در اواسط هفته گذشته موجب پایین آمدن ۱۶دلاری قیمت طلا و رسیدن آن به ۱۲۷۷ دلار شد.

وی همچنین گفت که شاخص مشاغل در آمریکا منفی اعلام شده و نرخ بیکاری افزایش یافت که همین موضوع باعث کاهش ارزش دلار و به دنبال افزایش دوباره قیمت طلا شد.

به گفته رئیس اتحادیه طلا و جواهر، کاهش ارزش دلار در بازارهای جهانی موجب نوسان کاهشی دلار در بازار داخلی شد و قیمت دلار از ۳۴۷۰ تومان به ۳۴۴۰ تومان رسید و در واقع اختلاف ۳۰ تومانی را در یک هفته تجربه کرد.

بیمه پارسیان

 
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب