امروز: چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۳۹۶ - Wednesday, 21 February , 2018
کد خبر: 9137

بهبود کسب و کار با تغییر عادات

هفت عادت کارآفرینان موفق

انیشتین گفته است:"نمی‌توان مشکلات را از همان سطح تفکری که آنها را به وجود آورده‌ایم حل کرد."هفت عادت افراد موفق به روشنی نشان می‌دهد که مؤثر بودن خواه در زیندگی شخصی و خواه در زیندگی دیگران، محصول "منش" ماست، نه ثمره قواعد و فنونی برای اداره یا کنترل ...

واحد تحقیق دریک آنلاین– هفت عادت افراد موفق به روشنی نشان می‌دهد که مؤثر بودن خواه در زیندگی شخصی و خواه در زیندگی دیگران، محصول “منش” ماست، نه ثمره قواعد و فنونی برای اداره یا کنترل کردن دیگران. بیشتر مردم به p (تولید) توجه می‌کنند. پس ایجاد تعادل میان تولید و قابلیت تولید یک “تغییر برداشت” محسوب می‌شود.

IMG13445264

 

 

1- عامل باشید

برداشت بیشتر مردم این است که خودشان مسؤول نیستند. پس “عامل بودن” و مسؤولیت عر وضعیتی را به عهده گرفتن یک “تغییر برداشت” محسوب می‌شود.

2- ذهناً از پایان آغاز کنید

یک “تغییر برداشت” است. زیرا نگرش معمول این است که خودتان مسؤول نیستید و فیلم نامه را به دستتان داده‌اند. با این اوضاع و شرایط و سایر عوامل بر زندگی شما تأثیر می‌گذارند. با این که اگرچه تعیین هدف‌ها سودمندند، اما اغلب اوغات به علت سایر شرایط انسان را به نتایج مورد نظرنمی‌رسانند.

3-اول از همه کارهای اولیه را در اولویت قرار دهید.

این موضوع یک “تغییر برداشت” است، زیرا معمولاً افراد با امور حل و فصل مشکلات و بحران‌ها درگیرند. سخت به فعالیت مشغول‌اند، حال این که بهتر است که بنشینید و شعار رسالت هدفهای شغل خود را بنویسید.

4- به شیوه برد/ برد بیاندیشید

بیشتر مردم چنان شرطی شده‌اند که دارای نگرش بر/بازنده باشند، یعنی خودشان برنده و دیگران بازنده! این نگرش را از ذهن خود پاک کنید.

5- نخست گوش فرا دهید، سپس بخواهید به شما گوش دهند

این موضوع یک تغییر عادت است و باید با تمام وجود بخواهید تا این موضوع را بپذیرید.

6- انرژی گروهی ایجاد کنید

بیشتر افراد آن رابه شکل مصالحه و سازش می‌نگرند. حال آن که عادت 6 سرشار از ماجراجویی و خلاقیت است.

انیشتین گفته است:

“نمی‌توان مشکلات را از همان سطح تفکری که آنها را به وجود آورده‌ایم حل کرد.”

7- اره را تیز کنید

باید به چهر بعد وجودتان توجه کنید. نه فقط به بعد جسمانی و ورزش کردن، با فقط جنبه ذهنی و کتاب خواندن، یا فقط جنبه معنوی و مرقبه کردن . حال آن که کلید، ایجاد تعادل میان چهار بعد وجود به طور منظم و روزانه است.(برگرفته از کتاب هفت عادت مردمان مؤثر)

 
   
 
دیدگاه
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب
ساير مطالب
مدیسه