امروز: شنبه, ۳۰ تیر , ۱۳۹۷ - Saturday, 21 July , 2018
کد خبر: 74899

چرا باید کارمندانی با تحصیلات عالی استخدام کنیم

دوران کنونی کسب و کار، زمانه ارزش دادن به مهارت و توانایی است؛ البته هنوز نیاز به استخدام افرادی با تحصیلات عالی دانشگاهی احساس می شود. ...

 وقتی شما تصمیم به استخدام نیروی جدید دارید، به دنبال فردی هستید که نه تنها مهارت هایی برای تکمیل نیازهای کنونی و هماهنگ شدن با فرهنگ شرکت داشته باشد، بلکه فردی باشد که در آینده نیز بتوان به پیشرفت او و قبول کردن مسئولیت های جدید امیدوار بود.

بحث های زیادی در مورد نیاز به تحصیلات دانشگاهی مدیران و رهبران وجود دارد. در بخش مدیران، اعتقاد اکثریت بر این است که این افراد لزوما نباید تحصیلات عالی دانشگاهی داشته باشند، اما در بخش کارمندان، نتایج تحقیقات نشان می دهند استخدام افرادی با پس زمینه تحصیلات عالی، می تواند در آینده برای شما مفید باشد و حتی از مشکلات مالی و حقوقی جلوگیری کند.

محققان به این نتیجه رسیده اند که افراد دارای تحصیلات تکمیلی دانشگاهی، در زمان مواجهه و درگیری با داده های حساس مالی، توانایی پیش بینی بهتری دارند و می توانند از مشکلات مالی و حقوقی جلوگیری کنند.

جان کمپبل، پروفسور حسابداری دانشکده کسب و کار UGA که مدیر این تحقیقات بوده است، می گوید: وقتی شرکت ها دارای نیروهای تحصیلکرده باشند، در بخش حسابداری و مالی با دقت بیشتری فعالیت می کنند. الزامی نیست که نیروها در علوم تخصصی حسابداری تحصیل کرده باشند، بلکه صرف داشتن تحصیلات دانشگاهی، آنها را آگاه تر و محتاط تر می کند و در نتیجه در زمان وقع مشکلات، کارمندان آنها را به سرعت شناسایی خواهند کرد.

با گسترش کسب و کار، باید اطلاعات کاملی از وضعیت دفاتر مالی و حسابداری خود داشته باشید. در این وضعیت کارمندان با سطح کاری پایین تر از مدیران، نخستین افرادی هستند که با این مسائل روبه رو می شوند و می توانند شما را از آنها مطلع کنند.

به گزارش دریک آنلاین به نقل از زومیت، نکته دیگری که در این تحقیق روشن شده این است که در جوامع تحصیلکرده تر، ارتباطی مستقیم میان تعداد افراد تحصیلکرده و کم شدن سوءرفتار سیاسی و تجاری وجود دارد.

کمپبل در این باره می گوید: نتایج تحقیقات قبلی نشان می دهند در جوامعی که اکثر رأی دهندگان افرادی باسواد هستند، فساد سیاسی کمتری مشاهده می شود. ما به دنبال این هستیم تا ارتباطی مشابه در سیستم های کسب و کار پیدا کنیم. دلیل اصلی کاهش فساد در این جوامع، احتمالا وجود افرادی است که اخبار فساد را گزارش می دهند. هرچه افراد حاضر در یک جامعه باسوادتر باشند، احتمال اینکه گزارش فساد سیاسی و اداری منتشر و با آن مقابله شود، بیشتر خواهد بود.

اخبار مرتبط
 
   

دوره آموزشی کامفار- دوره آموزشی طرح توجیهی- دوره آموزشی ارزیابی طرح توجیهی

 

تهیه طرح توجیهی آنلاین- طرح توجیهی- طرح توجیهی آنلاین

دیدگاه
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سامانه جستجوی فرصت های کارآموزی(

آخرین مطالب
مدیسه  

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

گروه اقتصادی درسا صنعت تهران(

 

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

ماهنامه دنیای الکترونیک (نسخه فارسی IEEE SPECTRUM(