چه افرادی حاضر به پرداخت اقساط وام مسکن مهر نشدند؟

چاپ

۲ میلیون و ۳۷۲ هزار واحد را شامل می‌شود بطوریکه تا کنون بیش از ۴۸ هزار میلیارد تومان از محل خط اعتباری بانک مرکزی –پول تورم‌زا- برای ساخت این حجم قابل توجه خانه، تسهیلات ارزان قیمت ۴ تا ۹ درصدی پرداخت شده است.

از این تعداد واحد، کار ساخت نزدیک به یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحد به پایان رسیده و برای همین تعداد واحد مسکونی، کارت قسط صادر شده است.

با این حال، مالکان ۳۴ هزار واحد مسکونی مهر از زمان تحویل کلید خانه‌های خود تا کنون، از دریافت کارت قسط صادر شده توسط بانک مسکن طفره رفته‌اند یا به رغم دریافت کارت، از پرداخت قسط خودداری می‌کنند.

حداقل ۲۰۰ میلیارد تومان از منابع بانکی که علی القاعده باید طی ۵ سال اخیر از محل پرداخت قسط به موقع مالکان این ۳۴ هزار واحد، به حساب بانک مسکن باز می‌گشت، فعلاً در این املاک منجمد شده است.

گفته می‌شود عمده مالکان این خانه‌ها افرادی هستند که به شکل سفارشی، این واحدها در جریان افتتاح‌ها، به آنها تحویل شده است.

در طرح مسکن مهر، بانک مسکن به محض تاخیر سه ماه متوالی در پرداخت قسط از سوی یک مالک، پیامک تهدیدآمیز برای ضامن آن فرد ارسال می‌کند. در این طرح،‌ افراد اگر قسط خود را نپردازند، حساب بانکی ضامن مسدود می‌شود و حتی واحد مسکونی مهر به تملک بانک درمی¬آید.

اما مشخص نیست چرا و به چه علت، ۳۴ هزار مالک به رغم عدم پرداخت حتی یک قسط، تاکنون از تور رهگیری و برخورد بانک مسکن در امان مانده‌اند؟!

به اشتراک بگذارید...