امروز: سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۳۹۷ - Tuesday, 22 May , 2018
کد خبر: 4833

کتاب «نظام های پرداخت و بانکداری الکترونیک در ایران» منتشر شد

کتاب «نظام های پرداخت و بانکداری الکترونیک در ایران» همزمان با آغاز هفته بانکداری اسلامی و برگزاری بیست و ششمین همایش بانکداری اسلامی منتشر شد. ...

رشد برق آسای تکنولوژی  و ظهور روش ها و ابزارهای نوین پرداخت ، فصل جدیدی را در شیوه های خدمت رسانی بانک ها رقم زده است و مشتریان در هر کجا و هر زمان از خدمات نوین بانکی بهره مندند. بانک مرکزی در کنار نقش آفرینی در توسعه زیرساخت نظام های پرداخت و بانکداری الکترونیکی ،تدوین مقررات و دستورالعمل های مورد نیاز ، راه اندازی سامانه های ملی پرداخت و سامانه های نظارتی و حاکمیتی ، در حوزه فرهنگ سازی نیز گام های مهمی برداشته و توانسته است با ارائه آموزش های لازم ،برگزاری همایش ها و گردهمایی های ادواری تخصصی و همچنین با حمایت از موسسات و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی ، اقدامات موثری را برای آشنایی و ارتقای سطح دانش عمومی و تخصصی پژوهشگران ، کارکنان و مشتریان بانک های کشور انجام دهد.
از جمله این اقدامات می توان به یکسان سازی تعاریف و معرفی الگوهای موفق دنیا ، معرفی زیرساخت ها و ابراز های جدید پرداخت الکترونیک ، معرفی دیدگاه های اقتصادی گوناگون در خصوص بانکداری الکترونیک و سیستم های پرداخت  و ایجاد ارتباط  دانشگاه و صنعت در زمینه کاربرد فناوری های نوین در بانکداری ، اشاره کرد.
کتاب «نظام های پرداخت و بانکداری الکترونیک در ایران» به عنوان مجموعه ای برای تشریح مفاهیم پایه ،شیوه کار وعملکرد سامانه های بانکداری الکترونیک به رشته تحریر درآمده است تا ضمن بیان کوشش ها و دستاوردهای ارزشمند بانک مرکزی و شبکه بانکی کشور به عنوان پیشگامان استقرار دولت الکترونیک ، چشم اندازی از برنامه های آینده در حوزه فناوری های نوین بانکی را به تصویر بکشد.
این کتاب توسط انتشارات پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران منتشر شده است.

 

اخبار مرتبط
 
   
 
دیدگاه
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سامانه جستجوی فرصت های کارآموزی(

آخرین مطالب
مدیسه  

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

گروه اقتصادی درسا صنعت تهران(

 

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

ماهنامه دنیای الکترونیک (نسخه فارسی IEEE SPECTRUM(