کسب و کار هایی که می توانید تابستان امسال راه اندازی کنید

چاپ

در اینجا ۱۰ ایده از جمله مراقبت از منازل، هماهنگ کردن اجاره املاک در ایام تعطیلات، طراحی کارت دعوت و راننده خانوادگی را برای راه اندازی کسب و کارهای جدید در فصل تابستان ارائه داده ایم.

۱- مراقبت از منازل در ایام تعطیلات

تابستان فصل تعطیلات است، اما بسیاری از افراد برای آنکه منزل خود را برای مدت زمانی طولانی خالی بگذرانند دچار تردید هستند. شما می توانید با ارائه خدمات مراقبت از منزل این مشکل را برای آنها حل کنید.

خدماتی که ارائه می دهید بسته به نوع مسکن مورد نظر متفاوت بوده و موارد ذیل را شامل می شوند:

– آب دادن به گیاهان و هرس کردن آنها

– برداشت گیاهان و چیدن گل ها

– دریافت مرسولات پستی و روزنامه

– نظارت بر کارگران تعمیر و نگهداری یا پیمانکارانی که در محیط خانه یا حیاط آن مشغول به کار هستند

– اقامت شبانه در خانه مورد نظر به منظور نظارت بر موارد گوناگون

چه در آن خانه زندگی کنید و چه روزی یک بار به آن سر بزنید، ارائه مجموعه ای از خدمات گوناگون سبب می شود بزرگ ترین مجموعه ممکن از مشتریان خواهان سپردن منزل خود به شما باشند و حتی می توانید چندین هفته و یا حتی چند ماه از سال را بدون پرداخت اجاره در آن منزل زندگی کنید.

۲- معلم خصوصی

اگرچه بسیاری از کودکان در فصل تابستان به مدرسه نمی روند، والدین آنها علاقه دارند از مطالعه دور نشوند، برای آزمون های مهم آماده شوند یا مهارت های تازه ای را بیاموزند که پیش از شروع سال تحصیلی جدید، سبب پیشرفت آنها شوند. به علاوه، مشغول شدن به یادگیری سبب می شود کودکان از برخی مشکلات رهایی یابند.

اگر در حوزه موضوع خاصی دارای تخصص یا دارای مدرک مرتبطی هستید، می توانید در زمینه ویژه ای همچون نگارش، حساب دیفرانسیل و انتگرال یا تاریخ آمریکا به شکل خصوصی تدریس کنید. به علاوه، می توانید برای دانش آموزان دبیرستان یا کالج کلاس های خصوصی کسب آمادگی برای آزمون های SAT، GRE و یا LSAT برگزار کنید. اگر به زبان دیگری مسلط هستید نیز می توانید گرامر پایه و یا مکالمه را تدریس کنید.

۳- مربی تخصصی

تابستان بهترین زمان برای یادگیری مهارتی جدید نه تنها برای کودکان، بلکه برای بزرگسالان است. اگر به سرگرمی یا حرفه خاصی مشغول هستید که احتمال می دهید دیگران علاقه مند یادگیری آن هستند، تابستان امسال در اندیشه آموزش ساعتی آن باشید.

درس هایی که می توانید به کودکان و نیز بزرگسالان آموزش دهید عبارت هستند از:

– نحوه نواختن آلات موسیقی و یا آواز خواندن

– شنا و رانندگی

– رشته های ورزشی همچون تنیس و یا گلف

– نقاشی، طراحی یا دیگر مهارت های هنری

– سرگرمی ها و صنایع دستی همچون بافتنی، خیاطی و یا منبت کاری

۴- هماهنگ کننده اجاره املاک در ایام تعطیلات

همچنان که افراد زیادی بیش از پیش املاک خود را برای اجاره در سایت ها قرار می دهند، بازار اجاره ملک در ایام تعطیلات در حال توسعه است و در صورتی که اجاره دهندگان قصد دارند زمانی که خارج از شهر هستند منزل خود را اجاره دهند، نیازمند فردی در نزدیکی محل سکونت خود هستند که مدیریتتحویل منزل و کلیدهای آن و پاسخ به پرسش های مشتریان را بر عهده بگیرد.

شما به عنوان هماهنگ کننده اجاره املاک در ایام تعطیلات می توانید تمامی امور ذکر شده را تنها در عرض چند ساعت یا در قالب روزانه چند پیام متنی مدیریت کنید. به علاوه، می توانید خدمات اضافه بر سازمانی همچون نظافت، تعویض ملحفه ها یا ذخیره مواد غذایی برای مستاجران را نیز انجام دهید. برخی هماهنگ کنندگان خدمات خود را به شکل مستقل و برخی دیگر خدمات خود را از طریق وب سایت ها ارائه می دهند.

۵- مراقبت از فضای سبز و باغ

چه مخاطب بازاریابی شما مالکانی که به خارج از شهر می روند باشند، چه افرادی که قصد ندارند در هوای گرم به خارج از منزل بروند، تابستان زمان ایده آلی برای ارائه خدمات مراقبت از فضای سبز و باغبانی در قالب فعالیت های زیر است:

– چمن زنی

– کوتاه کردن شاخه ها یا هرس کردن بوته ها

– کاشت گل ها، درختچه ها، گیاهان یا سبزیجات

– برداشت محصولات باغ

– کوددهی به گیاهان

– بذرکاری

– وجین کردن

– آبیاری

می توانید از طریق آگهی های محلی و یا به شکل زبانی برای خدمات مراقبت از فضای سبز خود تبلیغ کنید.

۶- راننده خانوادگی

اگرچه تابستان به مفهوم نرفتن فرزندان به مدرسه است، اما والدین آنها همچنان در این فصل سر کار می روند. این مسئله به مفهوم آن است که پدر و مادر به فردی نیاز دارند که فرزندان آنها را به کلاس شنا، کمپ های تابستانی و محل قرار بازی های کودکانه ببرد یا فرزندان بزرگ تر را به محل کار ببرد و از محل کار بازگرداند.

اگر ماشین شخصی و سابقه رانندگی خوبی دارید، می توانید به عنوان راننده خانوادگی مشغول به کار شوید. این شغل متمایز از نگهداری کودکان است، چرا که مسئولیت مراقبت از کودکان در طول روز بر عهده شما نیست و تنها مسئولیت حمل و نقل فرزندان در مواقعی که والدین آنها سر کار یا مشغول هستند بر عهده شماست. برای انجام این کار لازم است بیمه ماشین خود را تمدید و اطمینان کسب کنید که ماشین شما مورد معاینه های محلی لازم قرار گرفته است.

۷- طراحی کارت دعوت

تابستان فصل مهمانی است. جشن عروسی، تولد، جشن سیسمونی، تجدید دیدارهای خانوادگی و پیک نیک های شرکتی اغلب در فصل تابستان برگزار می شوند و معمولا افرادی که قصد برگزاری این مراسم ها را دارند پول خوبی را به فرد دیگری که کارت دعوت را برای آنها طراحی کند، می پردازند.

اگر مهارت های تصویرگری قوی دارید، می توانید طرح ها یا تصاویر سفارشی را به قیمت بالایی به فروش برسانید. با این حال، حتی اگر هیچ زمینه هنری نداشته باشید، نرم افزارهایی همچون Canva با قابلیت طراحی رایگان امکان ایجاد طرح های گوناگون تنها در زمانی کوتاه و همراه با کمی خلاقیت را برای شما فراهم می آورند. وب سایت هایی همچون Etsy نیز این امکان را برای افراد فراهم می آورند که فایل پی دی اف طرح های خود را در این وب سایت بارگذاری کرده و به دفعات نامحدود، آن هم بدون دغدغه نسبت به چاپ یا ارسال آنها را به فروش برسانند.

۸- تهیه غذا

مهمانی های مذکور همچنین به فردی نیاز دارند که به تهیه غذا بپردازد. اگرچه میزبان های مهمانی های بزرگ تر ممکن است تهیه غذا را به رستوران ها و یا رستوران های زنجیره ای بسپارند، تهیه غذا در حجم کمتر یا تهیه غذای محلی برای جشن تولدهای خانوادگی، میان وعده های خانوادگی یا جشن سیسمونی مناسب تر به نظر می رسد.

اگر آشپزی خلاق یا شیرینی پزی ماهر هستید، برای ارائه دسرها، نوشیدنی های ویژه یا فینگر فود شیوه تبلیغات شفاهی را پیش بگیرید. در صورتی که خدمات خود را به افرادی جز خانواده و دوستان خود ارائه می دهید، لازم است قوانین محلی سلامت مواد غذایی و مقررات بیمه را رعایت کنید.

۹- برنامه های تفریحی در مهمانی ها

طبیعی است که چنین مراسماتی نیازمند فعالیت های تفریحی و بازی نیز هستند. بنابراین، می توانید مهارت های خلاقانه خود را در زمینه فراهم کردن سرگرمی برای خانواده ها در جشن تولدها یا پیک نیک های شرکتی به کار بگیرید.
مشهورترین انواع سرگرمی ها در مهمانی های تابستانی موارد زیر را شامل می شوند:

– نقاشی صورت

– بادکنک های به شکل حیوانات

– تردستی

راهکار دیگر آن است که تجهیزات لازم را برای افرادی که قصد دارند به مهمانی بروند فراهم کنید تا این افراد خود را سرگرم کنند.

فارغ از نوع کسب وکاری که تابستان امسال آغاز می کنید، از چک کردن قوانین محلی به منظور کسب اطمینان از آنکه فعالیت های شما مطابق با مالیات اجباری، مسئولیت قانونی و مقررات بیمه هستند، غافل نشوید.

به اشتراک بگذارید...