امروز: دوشنبه, ۱ مرداد , ۱۳۹۷ - Monday, 23 July , 2018
کد خبر: 90747

پس از ۱۵ ماه وقفه

گره بازنشده “یک طرح” بین دو دستگاه!

سرنوشت اجرای طرح کارت اعتباری خرید کالای ایرانی در سال جاری نیز کماکان مشخص نیست و در این رابطه برخلاف وعده‌های قبلی، تفاهمی بین بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت نگرفته است؛ موضوعی که اخیرا معاون وزیر صنعت به آن اذعان کرد. ...

پس از وقفه ۱۵ ماهه در اجرای طرح کارت اعتباری خرید کالای ایرانی و آن هم در حالی که مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت از اجرای دائمی این طرح از سال جاری خبر داده بودند، نه تنها در این رابطه برنامه مشخصی از سوی متولیان امر که بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند، ارائه نشده بلکه تفاهمی هم بین این دو دستگاه برای اجرای این طرح صورت نگرفته است.

قرار بر این بود که طرح جدید کارت اعتباری خرید کالای ایرانی در سال ۱۳۹۶ با رفع نقایص طرح قبلی که در سال گذشته به مرحله اجرا درآمد، توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز بانک مرکزی اجرایی شود؛ دستوری که توسط ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی طبق ابلاغیه‌ای به این دو دستگاه ابلاغ شد اما در نهایت عملیاتی نشد.

محسن صالحی نیا – معاون وزیر صنعت معدن و تجارت – که پیش از این از اجرای همیشگی این طرح از سال ١٣٩٧ خبر داده بود،‌ اکنون در این باره به ایسنا اعلام کرد که تفاهمی بین وزارت صنعت، معدن و تجارت با بانک مرکزی صورت نگرفته است.

با این شرایط می‌توان گفت کماکان سرنوشت طرح مذکور در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

این در حالی است که بر اساس مصوبه ستاد برنامه‌ریزی اقتصاد مقاومتی باید طرح جدید کارت اعتباری خرید کالای ایرانی توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز بانک مرکزی در سال گذشته مدنظر قرار می‌گرفت، چرا که به عنوان وظیفه این دو دستگاه تعریف شده بود و دو دستگاه مربوطه موظف بودند پس از تهیه، آن را جهت اجرا و ابلاغ به تصویب سازمان برنامه و بودجه برسانند، اما هیچ گونه تصمیم اجرایی دراین خصوص اتخاذ نشده و علی رغم وعده برای اجرای همیشگی آن از سوی مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت در اواخر سال گذشته، هیچ نقطه روشنی جهت اجرای آن در سال جاری دیده نمی‌شود.

اخبار مرتبط
 
   

دوره آموزشی کامفار- دوره آموزشی طرح توجیهی- دوره آموزشی ارزیابی طرح توجیهی

 

تهیه طرح توجیهی آنلاین- طرح توجیهی- طرح توجیهی آنلاین

دیدگاه
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سامانه جستجوی فرصت های کارآموزی(

آخرین مطالب
مدیسه  

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

گروه اقتصادی درسا صنعت تهران(

 

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

ماهنامه دنیای الکترونیک (نسخه فارسی IEEE SPECTRUM(