امروز: دوشنبه, ۱ مرداد , ۱۳۹۷ - Monday, 23 July , 2018
کد خبر: 90722

۳ راه جذب فارغ التحصیلان جدید برای مشاغل

کم کم به پایان سال تحصیلی نزدیک می شویم و به زودی موج تازه ای از استعدادها وارد بازار کار خواهند شد. از یک طرف فارغ التحصیلان جدید اضطراب یافتن شغل را دارند و از طرف دیگر مشاغل هم برای جذب بهترین ها در پست های خود تحت فشار بالایی هستند. ...

البته امروزه به لطف فراگیر شدن سایت های کاریابی و استخدامی، مشاغل به راحتی می توانند آگهی های استخدامی خود را در سطح گسترده منتشر کنند. اما متأسفانه در این شرایط، رقابت هم تنگاتنگ تر می شود و به سادگی نمی توان از میان رقبا سر برآورد. مطمئنا مشاغل برای جدا کردن خود از رقبا با چالش هایی روبه رو هستند، اما استخدام افراد سرآمد و ممتاز از میان فارغ التحصیلان اخیر، هدفی دست یافتنی است.

در ادامه بر مبنای نظرسنجی ها و گزارشات اخیر، راه هایی برای جذب فارغ التحصیلان جدید در پست های خالی مشاغل مطرح می شود.

۱- پرس و جو از کارکنان حاضر

بهترین منبع برای یافتن کاندیداهای شغلی مناسب، پیش روی شما نشسته است. شرکت نرم افزاری منابع انسانی سیلک رود (SilkRoad) از ۱۰۰۰ شرکت مختلف داده هایی در خصوص روند استخدام جمع آوری و تفسیر کرده که نشان می دهد منبع اصلی استخدامی ها، کاندیداهایی هستند که کارکنان معرفی می کنند. در واقع این کاندیداها ۵۴درصد استخدامی های جدید را در میان ۱۰۰۰ شرکت مورد بررسی تشکیل می دهند. این شرکت ها به طور میانگین ۱۴۸ تقاضای استخدام لینکدین را برای هر پست بررسی می کنند تا یک گزینه نهایی را انتخاب کنند. اما همین رقم وقتی که از معرفی های کارکنان استفاده شده، به هفت تقاضا برای هر استخدام رسیده است. بر مبنای گزارش سیلک رود، مؤثرترین شیوه استخدام، کارگزینی درونی است.

۲- ذکر مزایا در کنار حقوق

پول حرف آخر را در انتخاب یک شغل نمی زند، اما نمی توان تأثیر آن را نادیده گرفت. طبق نظرسنجی انجمن ملی دانشگاه ها و مشاغل آمریکا (National Association of Colleges and Employers) از دانشجویان سال آخر ورودی ۲۰۱۷، عامل تعیین کننده در انتخاب یک گزینه از میان دو شغل با ویژگی های یکسان، حقوق است (نزدیک به ۱۴ درصد پاسخ دهندگان).

البته با این وجود، از نظر دانشجویان مهم ترین جنبه یک شغل این است که مجال پرورش مهارت های شغلی مربوطه را فراهم آورد. در واقع حقوق پایه بالا در بین ۱۸ جنبه شغلی، رده چهاردهم را از آن خود کرد و حتی از مزایای خوب و کارفرمای واقف به ناهمگونی ها (Diversity-conscious) نیز پایین تر بود. حقوق پایه خوب اهمیت خود را دارد، اما برای جذب فارغ التحصیلان جدید فقط رقم بالای فیش حقوقی کافی نیست.

۳- رواج فرهنگ سالم محیط کاری

فرهنگ هم در استخدام فارغ التحصیلان جدید مؤثر است و هم در حفظ کارکنان حاضر. نسل هزاره (Millenials) Review) منتشر شده، مهم ترین خصلتی که نسل هزاره به دنبال آن است، تناسب فرهنگی و جمعی است. بهترین شانس سازمان ها برای جدا کردن خود از رقبا، ترویج فرهنگ محیط کاری است.

شرکت های تازه تأسیس یا کسب و کارهای کوچک بدون اینکه پول پارو کنند هم می توانند بهترین فارغ التحصیلان جدید را جذب خود کنند. لازمه این کار ترویج فرهنگ سالم محیط کاری، مزایای خوب و سیستم کارگزینی درونی است.

اخبار مرتبط
 
   

دوره آموزشی کامفار- دوره آموزشی طرح توجیهی- دوره آموزشی ارزیابی طرح توجیهی

 

تهیه طرح توجیهی آنلاین- طرح توجیهی- طرح توجیهی آنلاین

دیدگاه
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سامانه جستجوی فرصت های کارآموزی(

آخرین مطالب
مدیسه  

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

گروه اقتصادی درسا صنعت تهران(

 

شرکت مهندسی مشاور درسا صنعت تهران(

ماهنامه دنیای الکترونیک (نسخه فارسی IEEE SPECTRUM(